فاصله پیام رسان های داخلی یک کلیک شد

فاصله پیام رسان های داخلی یک کلیک شد

به گزارش دانلود فایل، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تست های اولیه قابلیت اینترکانکشن یا اتصال میان پیام رسان های داخلی انجام شده و این اتصال هم اکنون بین ایتا و بله برقرار شده است و در نسخه جدیدی که منتشر می کنند، وجود خواهد داشت.عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در گفت و گو با ایسنا، درباره ی آخرین وضعیت اتصال پیامرسان های داخلی به یکدیگر و ایجاد قابلیت اینترکانکشن اظهار داشت: یکی از نگرانی های کاربران تعدد پیامرسان های داخلی بود؛ هرچند که این تنوع یک فرصت بشمار می رود و به بحث رقابت کمک می نماید تا پیامرسان ها خدمت بیشتری عرضه کنند.

وی اضافه کرد: ما این تهدید را به فرصت تبدیل کردیم البته این مساله بر یک تجربه جهانی مبتنی است و در قانون جدید اتحادیه اروپا که برای فعالیت پلتفرم های خارجی تصویب کرده اعلام شده است که از شروع ژانویه سال ۲۰۲۴ یعنی کمتر از ۹ ماه دیگر در اروپا الزامی می شود. در آنجا هم اجبار شده است که تمام پلت فرم های خارجی باید به پلت فرم های بومی اروپا اینترکانکشن بدهند. یعنی اگر یک پلتفرمی در اروپا راه اندازی شود و حتی ۱۰۰ هزار کاربر داشته باشد، باید بطور مثال تلگرام و واتس آپ به آن این توانایی را بدهند، وگرنه اجازه فعالیت نخواهند داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: این جهت گیری است که دنیا دارد و برای جلوگیری از انحصار، ایجاد رقابت و فراهم کردن سرویس و پشتیبانی از پلتفرم های خودشان به این سمت حرکت می کند. ما هم استانداردهای لازم را تدوین و به پیامرسان های داخلی ابلاغ کردیم و نزدیک به دو ماه است که درحال پیاده سازی هستند. تست های اولیه انجام شده و الان بین "ایتا" و "بله" این ارتباطات برقرار شده اما در نسخه جدیدی که منتشر می کنند وجود خواهد داشت. قولی که به ما داده اند ان شاءالله حداکثر تا شنبه یا یکشنبه این توانایی که در گام اول ارسال پیام، گام بعد ارسال فایل و در قدمهای بعد هم گروه و کانال است، اجرا می گردد و امیدواریم تا قبل از سال این دوگام را ارائه دهیم.

منبع:

1401/12/26
23:48:21
5.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل