رییس كمیته سلامت دیجیتال معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

طرح های کاربردی هوش مصنوعی را حمایت می نماییم

طرح های کاربردی هوش مصنوعی را حمایت می نماییم

رئیس کمیته سلامت دیجیتال معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: طرح ها و ایده های کاربردی مخترعان در حوزه هوش مصنوعی را مورد حمایت قرار می دهیم.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر علی علیزاده اظهار نمود: اکنون ما در زمینه معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در زمینه فناوری و دفتر فناوری، کمیته ای تحت عنوان "سلامت دیجیتال" داریم. در این کمیته متخصصانی از بخش خصوصی نیز حضور دارند. درخواست طرح های کاربردی مخترعان و ایده پردازان در حوزه هوش مصنوعی در این کمیته ثبت و بررسی می شود و در نهایت این طرح ها و ایده ها بنابر نوع ثبت درخواست کنندگان مورد حمایت قرار می گیرند.

وی به نحوه پشتیبانی از این طرح ها اشاره نمود و اضافه کرد: ابتدا درخواست کنندگان این طرح ها و ایده های کاربردی توسط متخصصان و کارشناسان این کمیته مورد راهنمایی و مشاوره قرار می گیرند. سپس اگر نیاز به استقرار داشته باشند، در مراکز رشد مستقر شده یا به شتاب دهنده ها معرفی می گردند.

علیزاده اظهار داشت: در این راه یک منتورشیپی (مربیگری) برای توسعه این طرح ها ایجاد می شود. این افراد امکان دارد نیاز به یک سری داده ها، اطلاعات یا بحث های کسب وکار داشته باشند. یک بخش هم ممکنست به نیاز مالی یا برقراری ارتباط با حوزه های درمانی دیگر ارتباط داشته باشد. بدین سبب ما با همکاری دیگر معاونت های تخصصی وزارت بهداشت شرایط مناسبی برای فعالیت این افراد فراهم می نماییم.

رئیس کمیته سلامت دیجیتال معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تاکید بر نقش دولت جدید در حوزه توسعه هوش مصنوعی اظهار نمود: اکنون دولت جدید می تواند با کمک و حمایت ویژه از پژوهشگران و در دسترس قرار دادن امکانات و لوازم مورد نیاز این بخش، مقدمات توسعه هوش مصنوعی در کشور را فراهم آورد.

وی تصریح کرد: به نظر می آید، شاید دولت با ایجاد یک ستاد ویژه یا یک حوزه متمرکز در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یا حوزه های مرتبط بتواند بطور ویژه از پژوهشگران این حوزه حمایت کند. این امر موجبات تسریع این مساله را فراهم خواهدنمود.

به نقل از وبدا، علیزاده اشاره کرد: همین طور مجلس شورای اسلامی نیز می تواند با تصویب و وضع قوانین و قواعد خاص کمک بسیار ویژه ای در حوزه توسعه هوش فناوری داشته باشد.1400/09/08
10:41:16
5.0 / 5
249
تگهای خبر: دیجیتال , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل