دستگاه آب شیرین کن ایرانی راهی فیلیپین شد

دستگاه آب شیرین کن ایرانی راهی فیلیپین شد

در حاشیه مراسم رونمایی از 55 محصول نانویی از صادرات سه دستگاه آب شیرین کُن خورشیدی به فیلیپین آگاهی داده شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امروز در حاشیه مراسم رونمایی از ۵۵ محصول نانویی در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: مقالات حوزه نانو نه فقط از نظر کیفی، بلکه از لحاظ کمّی نیز بسیار ارتقا یافته است. از شرکت های فعال در زمینه نانو تشکر می کنم و از بخش های دولتی و خصوصی دعوت می کنم تا از این نمایشگاه بازدید کنند و محصولاتی که قابلیت سرمایه گذاری دارند را از نزدیک ببینند.
وی اشاره کرد: این امر موجب توسعه صنعتی می شود.
ستاری یکی از محصولات کاربردی در این نمایشگاه را آب شیرین کُن خورشیدی دانست که با فناوری نانو توسعه یافته و در دنیا نمونه آن وجود ندارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری توسعه این تکنولوژی را یکی از اولویت های اصلی کشور نام برد که در عرصه تولید منابع جدید و بازچرخانی آب استفاده می شود.
سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو نیز در جمع خبرنگاران مطرح کرد: تمام این محصولات با حمایت مستقیم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ثمر رسیده است.
وی اشاره کرد: این محصولات طرح های مازادی بوده که معاونت در امتداد توسعه فناوری نانو و ایجاد محصولات نوین و مهم حمایت کرده است.

سرکار اضافه کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه رسوخ فناوری نانو به صنایع مختلف و حل مشکلات و چالش های صنعتی است. خیلی از محصولاتی که در این نمایشگاه وجود دارند، در زمینه واردات با چالش مواجه هستند؛ چونکه این محصولات به سبب قیمت گزاف یا تحریم ها قابل واردات به کشور نبودند.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اشاره کرد: نمونه های ایرانی این محصولات آماده ورود بازار بوده و می توانند کارایی و رقابت پذیری محصولات ایرانی را ارتقا دهند.
سرکار با اشاره به اینکه تعدادی از این محصولات قبل از ورود به بازار داخلی به کشورهای دیگر صادر شده اند، اظهار داشت: سه دستگاه آب شیرین کُن خورشیدی هفته گذشته به فیلیپین صادر گردیده است. این محصول می تواند کاربرد بسیاری در آفریقا داشته باشد که شبکه برق گسترده و توسعه یافته ندارند.
وی اضافه کرد: ظرفیت های بسیار بالایی در کشور وجود دارد و این حوزه به توجه بیشتری نیاز دارد.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو افزود: معتقدم بودجه معاونت علمی باید ۲۰ هزار میلیارد تومان در سال باشد.
سرکار افزود: اگر حمایت های لازم صورت بگیرد، اقتصاد مقاومتی که رهبر انقلاب بر آن تاکید دارند، محقق می شود.

به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، نمایشگاه فناوری نانو که امروز با رونمایی از ۵۰ محصول پیشرفته و عرضه ۲۰۰ محصول منتخب در زمینه های مختلف در محل نمایشگاه بین المللی تهران، سالن ۳۷ (نمایشگاه دائمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) شروع به کار کرده، تا ۳۰ دی ماه از ساعت ۹ تا ۱۶ ادامه خواهد داشت.1400/10/27
22:37:48
5.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل