در گفت وگو با دانلود فایل اعلام شد

۲۰ محصول حوزه ژئوماتیک رونمایی می شود

۲۰ محصول حوزه ژئوماتیک رونمایی می شود

رئیس گروه ژئوماتیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از رونمایی از 20 محصول این حوزه اطلاع داد.


دکتر یاسر ابراهیمیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برگزاری نمایشگاه "ایران ژئو" هدف از برگزاری این رویداد را تکمیل زنجیره ارزش و توسعه زیست بوم ژئوماتیک و صدور محصولات این حوزه به خارج عنوان نمود و اضافه کرد: علاوه بر آن ما با برگزاری این نمایشگاه به دنبال توسعه محصولات داخلی هستیم، بر این اساس همزمان با یکصدمین سالگرد نقشه برداری و داده برداری مکانی کشور، نخستین نمایشگاه بزرگ بین المللی "ایران ژئو" با شعار "مهندسی ایرانی به سمت فرداها" برگزار می شود.
وی با اعلان اینکه این رویداد توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر بخش های دولتی و خصوصی بهره برداری حوزه ژئوماتیک برگزار می شود، اظهار نمود: شرکت های دانش بنیان و فناور و استارت آپ های فعال در زمینه ژئوماتیک، شرکت های نقشه بردار، شرکت های مهندسین مشاور و شرکت های فعال در تجهیزات نقشه بردار همچون مخاطبان این نمایشگاه به شمار می روند.
ابراهیمیان از رونمایی از برخی محصولات این حوزه آگاهی داد و تصریح کرد: در این نمایشگاه از ۲۰ محصول دانش بنیان و کتاب حوزه ژئوماتیک رونمایی خواهد شد.
رئیس گروه ژئوماتیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر این که این نمایشگاه معادل نمایشگاه "اینتر ژئو" کشور آلمان است، اشاره کرد: این نخستین تجربه ما دراین زمینه است و تلاش داریم تا این رویداد در سال های آتی نیز ادامه یابد.
وی به بیان اهمیت علم ژئوماتیک اشاره نمود و اظهار داشت: ما معتقدیم بیش از ۸۰ درصد اطلاعات، مکان محورند؛ بدین جهت ۸۰ درصد فعالیت ها در جامعه و همین طور دستگاهها نیازمند فعالیت ها و اطلاعات مکان محور و در نتیجه ژئوماتیک هستند.
ابراهیمیان افزود: بدین جهت تمام بهره برداران این فناوری باید در بستری مناسب گرد هم آیند و با وحدت رویه، سیاست گذاری کنند. بدین سبب برگزاری اولین نمایشگاه ایران ژئو گام اولیه برای این بسترسازی است.
به گفته ی ایشان، این نمایشگاه از فردا پنج شنبه ۳۰ دی ماه شروع می شود و تا روز یکشنبه سوم بهمن ماه ادامه دارد. این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سالن های ۸ و ۹ برگزار می شود.
منبع:

1400/10/29
19:11:38
5.0 / 5
329
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل