افزایش ترافیک مرسولات پستی در سال ۱۴۰۰

افزایش ترافیک مرسولات پستی در سال ۱۴۰۰

دانلود فایل: آمار منتشرشده تا آخر سال 1400، حاکی از افزایش ارسال مرسولات پستی در مقایسه با سال 1399 بوده، در صورتیکه این آمار همچنان در مقایسه با سالهای قبل، روند نزولی داشته است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، محیط پست در خلال دو دهه اخیر تغییرات زیادی داشته و همانطور که مسؤولان معتقدند جنبه های زیست اجتماعی بشر گرفتار تغییرات زیادی شده و بخش سنتی پست را گرفتار تغییراتی کرده است. از طرفی ظهور تکنولوژیهای جدید الکترونیکی و همه گیر شدن اینترنت و تلفن همراه در کنار مقررات زدایی در عرصه پست، تأثیری عمیق بر سازمان های پستی گذاشته و حضور پست را در بخش های سنتی کمرنگ تر کرده است.
با گذر زمان بخش اعظمی از کسب وکارهای سنتی با توسعه ارتباطات الکترونیک به سمت الکترونیکی شدن رفته اند و کسب وکارهایی که نتوانستند این مسیر را به درستی طی کنند، عرصه ی رقابت را به رقبای الکترونیکی خود واگذار کردند. از آن جا که با توسعه شبکه های ارتباطی، سهم پست درحال کاهش است، برمبنای تاکید اتحادیه جهانی پست و باتوجه به زیرساخت های موجود، پست باید ماموریت های جدیدی برای خود به وجود آورده و به سه بعد فیزیکی، الکترونیکی و بعد مالی برسد.
آمار ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حاکیست که در سال ۱۳۹۵، ترافیک مرسولات پستی به ۴۹۵ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۱۱۱، در سال ۱۳۹۶ به ۴۷۶ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۵۵۹، در سال ۱۳۹۷ به ۳۶۷ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۲۴۰، در سال ۱۳۹۸، به ۲۸۷ میلیون و ۲۱ هزار و ۹۳، در سال ۱۳۹۹ به ۲۲۶ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۲۶۳ رسیده است. در عین حال، این آمار مطابق جدول زیر و به تفکیک نوع سرویس در سال ۱۴۰۰، به ۲۵۷ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۴۷ مرسوله رسیده است.


در حقیقت در صورتیکه از سال ۱۳۹۴، به سبب همه گیر شدن اینترنت و حذف خیلی از قبوض در کشور، مرسولات پستی کم شده و تا سال ۱۳۹۹ هم به روند نزولی خود ادامه دادند، اما در سال ۱۴۰۰، این روند نسبت به سال ۱۳۹۹ تا حدودی با رشد روبه رو شده، هر چند هنوز به آمار سالهای ۱۳۹۸ و قبل از آن نرسیده است.


همین طور این آمار بااینکه باتوجه به سالهای قبل، نشان از کاهش ترافیک مرسولات پستی دارد، اما همانطور که ترافیک مرسولات پستی به تفکیک ماه در جدول زیر نشان می دهد، در ماه های اسفندماه با افزایش روبه رو می شود، این در حالیست که باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، آمار ترافیک مرسولات پستی، در دو سال قبل تحت تاثیر افزایش خریدهای آنلاین، با رشد مواجه بوده است.


منبع:

1401/02/16
11:53:34
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل