ستاری:

قانون جهش تولید، نقشه راه فناوری کشور است

قانون جهش تولید، نقشه راه فناوری کشور است

به گزارش دانلود فایل معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن اشاره به در دست بررسی بودن طرح جهش تولید دانش بنیان اظهار داشت: در صورت تایید، این قانون نقشه راه 10 تا 15 ساله فناوری کشور است.


به گزارش خبرنگار علم وآموزش ایرنا، سورنا ستاری عصر سه شنبه در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه اینوتکس2022 در پارک فناوری پردیس در جمع خبرنگاران اضافه کرد: امسال برنامه های متنوعی با همه بازیگران اصلی اقتصاد، برای تحقق اقتصاد دانش بنیان در دستور کار داریم.

وی با اعلان اینکه حدودا هر هفته یک مصوبه در دولت با یکی از وزارتخانه های مطرح اقتصادی داریم، اظهار داشت: واقعیت این است که حرکت دانش بنیانی و استفاده از فناوری ها به سمت بازیگران اصلی اقتصاد کلان کشور همچون وزارتخانه های کشاورز ی، نیرو، نفت، اقتصاد و ارتباطات که نقش اصلی در اقتصاد کلان کشور دارند، درحال پیموده شدن است و در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امسال برنامه متنوعی برای آنها در نظر گرفته ایم.

ستاری افزود: یکی دیگر از برنامه های ما، درباب پیشران ها است، صنایع بزرگ، پیشران های اقتصادی محسوب می شوند، در این خصوص صنایع بزرگ معدنی، وقتی شرکت های نوپا و متوسط به سمت نوآوری حرکت می کنند باید حجم بازار بسیار زیادی برای آنها مهیا کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه کرد: حرکت رو به جلوی دانش بنیانی این دو بخش اصلی یعنی وزارتخانه های اصلی اقتصادی و بخش خصوصی بزرگ، جزو بحث های جدی امسال ما برای توسعه اقتصاد دانش بنیان است.

وی ادامه داد: امیدواریم با تاکید بر تاکیدات رهبری و رئیس جمهوری که در این عرصه داریم و نقش مجلس در توسعه فناوری، به زودی قانون جهش دانش بنیان تصویب شود و این اتفاق بزرگی است.

ستاری اظهار داشت: گرچه در این قانون جهش دانش بنیان تمام ایده های خودرا پیاده سازی نکردیم ولی اتفاق بزرگی است و نقشه راه فناوری ۱۰ تا ۱۵ سال کشور است.

وی تصریح کرد: یکی از بحث های جدی ما امسال اجرائی سازی این قانون است، چون در این قانون جدید بیش از ۱۲ تا ۱۳ بخشنامه وجود دارد و این بخشنامه ها موارد متنوعی دارند و اهتمام می نماییم به سرعت این بخشنامه ها را به تصویب دولت برسانیم.

ستاری اظهار داشت: صنایعی مانند مس، به دنبال نوآوری هستند و پیگیری می کنند، مرکز نوآوری تاسیس کردند و ایده را پیاده سازی می کنند که بسیار باارزش است اما قطعا از شرکتهای معدنی انتظار بالایی داریم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اشاره کرد: خام فروشی، آب، انرژی، عناصر نادر و خاکی بزرگترین اشتباه است، باید زنجیره های تولید در فولاد مس در سایر عناصر اتفاق بیافتد.
وی اظهار داشت: باید تکنولوژی به این صنایع تزریق شود.


منبع:

1401/02/20
23:38:03
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل