دستگاه کنترل تردد اثر انگشت

دستگاه کنترل تردد اثر انگشت

دستگاه اثر انگشت اداری, از فناوری اسکن اثر انگشت برای ثبت حضور و غیاب کارمندان استفاده می کند. دستگاه کارت ساعت زنی ارزان قیمت احتمال تقلب در حضور کارکنان را خواهد داشت.


دستگاه ورود و خروج کارمندان

احراز هویت از طریق دستگاه ورود و خروج کارمندان, نوعی شناسایی و کنترل دسترسی در علوم کامپیوتر است. شناسه های بیومتریک, ویژگی های متمایز و قابل اندازه گیری هستند. دستگاه های حضور و غیاب کارمندان, از شناسه های بیومتریک برای توصیف و برچسب گذاری افراد استفاده می کنند. به طور کلی, ویژگی های فیزیولوژیک که به شکل بدن مربوط می شوند برای طبقه بندی شناسه های بیومتریک مورد استفاده قرار می گیرند. تشخیص چهره, اثر کف دست, رگ های کف دست, اثر انگشت, شناسایی عنبیه چشم, DNA, هنسه دست, بو و عطر چند نمونه از ویژگی های فیزیولوژیک هستند.

دستگاه اثر انگشت اداری, از فناوری اسکن اثر انگشت برای ثبت حضور و غیاب کارمندان استفاده می کند. دستگاه کارت ساعت زنی ارزان قیمت احتمال تقلب در حضور کارکنان را خواهد داشت. با این حال, دستگاه ورود و خروج کارمندان با اثر انگشت سریع تر, ایمن تر و ساده تر است. همچنین, احتمال تقلب در حضور کارمندان را به حداقل می رساند. سیستم ERP برای تهیه گزارش جامع در مورد عملکرد و زمان ورود و خروج پرسنل مناسب است.

معرفی دستگاه ورود و خروج کارمندان

دستگاه حضور و غیاب انگشتی یکی از انواع حضور و غیاب کارکنان است که از اثر انگشت برای شناسایی افراد استفاده می کند. اثر انگشت, یکی از هویت های منحصر به فرد برای هر فرد است. حتی, افرادی که زمان تولد دوقلو به دنیا می آیند, اثر انگشت متفاوتی با یکدیگر دارند. بنابراین, دستگاه ورود و خروج کارمندان به دلیل منحصر به فرد بودن اثر انگشت هر فرد, از تقلب و اشتباه جلوگیری می کند. همچنین, مراحل انجام حضور و غیاب با اسکن اثر انگشت قابل دسترسی است.

مرحله اول- کارمندان چند اثر انگشت ثبت می کنند. پس از اتمام ثبت اثر انگشت, کارمندان هنگام ورود و خروج از محل کار, انگشت ثبت شده خود را بر روی دستگاه قرار می دهند. دستگاه اثر انگشت الکترونیکی علاوه بر ثبت زمان ورود و خروج کارمندان, ساعات کاری روزانه را نیز ثبت می کند. سیستم ورود و خروج کارکنان, محاسبه زمان کار از جمله مزایا و اضافه کاری را آسان تر می کند.

دستگاه کنترل تردد اثر انگشت

پایان قرن نوزدهم در سال ۱۸۹۲, تجاری سازی اثر انگشت توسط سر فرانسیس گالتون آغاز شد. فرانسیس گالتون یک مقاله جامع در مورد اثر انگشت منتشر کرد که در آن سیستم طبقه بندی جدیدی بر اساس هر ۱۰ انگشت پیشنهاد کرد. امروزه, ویژگی های کشف شده توسط گالتون برای شناسایی افراد مورد استفاده قرار می گیرند. در سال ۱۹۶۹ روشی برای فرایند شناسایی خودکار اثر انگشت توسط اف بی آی مطرح شد. سپس موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST), تحقیق در مورد چگونگی دستگاه تشخیص خودکار اثر انگشت را ادامه داد.

راه اندازی دستگاه ورود و خروج کارمندان با اثر انگشت, به طور فزاینده ای رو به گسترش است. اثر انگشت علاوه بر اهداف قانونی به عنوان فناوری در سراسر جامعه کاربرد دارد. شرکت ها و کارخانه ها برای فرایند حضور وغیاب کارمندان از اسکن اثر انگشت استفاده می کنند. دستگاه های الکترونیکی مانند لپ تاپ ها, گوشی های هوشمند و سیستم های قفل هوشمند درب از فناوری اسکن اثر انگشت استفاده می کنند.

قیمت دستگاه حضور و غیاب

سیستم های حضور وغیاب انگشتی از دستگاه و ماشین های مخصوص استفاده می کنند. کسب و کار ها ملزم به پرداخت هزینه خرید دستگاه حضور و غیاب و نگهداری آن در آینده هستند. شرکت ها باید هزینه خرید, نگهداری, برق مصرفی و سایر هزینه های جانبی استفاده از دستگاه را تامین نمایند. پس از خرید دستگاه تشخیص چهره و اثر انگشت به دارایی های شرکت تبدیل می شوند, که نگهداری از آنها مستلزم صرف هزینه است.

امنیت دستگاه اثر انگشت

شرکت ها, از سیستم های نظارت بر کارمندان استفاده می کنند. با این حال, نقص هایی وجود دارد که کارمندان تقلب کنند. فناوری بکار رفته در دستگاه ورود و خروج کارمندان منحصر به فرد است اما نقص هایی برای تقلب وجود دارد. روش هایی برای تقلب وجود دارد, مانند فتوکپی اثر انگشت و ثبت دو اثر انگشت از هر فرد که از آنها متعلق به همکار دیگر است.

انعطاف پذیری دستگاه کنترل تردد کارتی

احراز هویت از طریق اثر انگشت, انعطاف پذیری کمتری دارد.چراکه کارمندان برای حضور و غیاب باید به دستگاه ورود و خروج کارمندان مراجعه نمایند. اعمال این طرح برای کارمندانی که از راه دور کار می کنند یا به اصطلاح دورکار هستند, پیچیده است. کارمندانی که از خانه یا مکان دیگر کار می کنند, قادر به استفاده از دستگاه حضور و غیاب نیستند.

پروتکل بهداشتی دستگاه کارت زن بانکی

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت برای شناسایی افراد مجهز به یک مکان ثبت اثر انگشت است. چسباندن انگشت به این مکان می تواند باعث انتشار باکتری و ویروس شود و بهداشت دستگاه حضور و غیاب انگشتی را زیر سوال ببرد. علاوه بر این, دستگاه ورود و خروج انگشتی در صورت خیس یا کثیف بودن انگشت قادر به تشخیص اثر انگشت نیست.

نیجه نهایی

راه اندازی دستگاه ورود و خروج, یک فناوری برای ساده سازی روند حضور و غیاب کارمندان است. با این حال, هنوز هم راه هایی برای غیبت کارمندان وجود دارد. بنابراین راه درست, استفاده از بهترین دستگاه حضور و غیاب الکترونیکی است. شرکت فراافزار, بهترین نرم افزار حضور و غیاب کارکنان را به شما ارائه می دهد. دستگاه کنترل تردد کارتی, ورود و خروج هر کارمند را به طور خودکار ثبت می کند. همچنین حقوق و دستمزد, مرخصی, پیش پرداخت های نقدی و بازپرداخت ها را در یک سیستم یکپارچه محاسبه می کند.

1401/05/08
14:38:20
5.0 / 5
417
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل