مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت:

ظرفیت شبکه انتقال کشور ۷ و شش دهم ترابیت افزایش پیدا کرد

ظرفیت شبکه انتقال کشور ۷ و شش دهم ترابیت افزایش پیدا کرد

دانلود فایل: دانلود فایل: مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از تحقق 40 درصدی افزایش 20 ترابیت بر ثانیه ظرفیت شبکه انتقال کشور برمبنای توان داخلی آگاهی داد.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، محمد جعفرپور- مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت- با اشاره به برگزاری مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم زمان با روز ارتباطات و با حضور رییس جمهوری اظهار داشت: یکی از پروژه هایی که در این مراسم راه اندازی شد توسعه و ارتقاء پایداری شبکه انتقال بود.

وی با اشاره به این که ظرفیت شبکه انتقال در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم، ۳۵.۸ ترابیت بر ثانیه بوده که تمام تجهیزات آن خارجی بود، اضافه کرد: در دولت سیزدهم، وزارت ارتباطات برنامه ریزی کرد که تا آخر سال ۱۴۰۲ یعنی ظرف مدت ۳۶ ماه ظرفیت انتقال کشور را دو برابر نماید که ۷۰ درصد از این افزایش با بهره گیری از تجهیزات بومی باشد. بدین سبب برای اولین بار قراردادی به ارزش ۷۰۰۰ میلیاردریال که بزرگ ترین قرارداد بومی سازی شرکت زیرساخت و وزارتخانه محسوب می شد، منعقد و قرار شد با بهره گیری از تجهیزات بومی ۲۰ ترابیت بر ثانیه به ظرفیت شبکه انتقال کشور اضافه شود.

طبق اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت، جعفرپور با اعلان اینکه خرسندیم که اعلام نماییم حدود ۴۰ درصد از این بومی سازی محقق شده است، اشاره کرد: به عبارتی ظرفیت شبکه انتقال کشور۷.۶ ترابیت بر ثانیه افزوده شد که در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی وزارت ارتباطات توسط رییس جمهوری راه اندازی شد و در مدار قرار گرفت و اکنون بصورت عملیاتی درحال استفاده است.

معاون وزیر ارتباطات اشاره کرد: جالب است که بدانید هم زمان با انعقاد قرارداد با شرکت داخلی، نمایندگان شرکت های رقیب خارجی پیگیر جذب این پروژه ها بوده و توان داخلی ایران را انکار می کردند، با اینحال ما بی توجه به این پیغام ها و اعتماد به توان نخبگان جوان ایرانی قرارداد را منعقد کردیم و خوشبختانه شرکت های داخلی نیز در این زمینه سربلند شدند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اشاره کرد: با حمایت انجام شده از شرکت داخلی تولیدکننده تجهیزات شبکه انتقال و با تاکید بر تجربه موفق پشت سر گذاشته در داخل کشور، برخی از آنها به صادرکننده تجهیزات شبکه تبدیل گشته اند.

منبع:

1402/02/31
11:51:05
5.0 / 5
367
تگهای خبر: ارتباطات , پروژه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل