اخطار جراح کل آمریکا در رابطه با صدمه شبکه اجتماعی بر سلامت روانی جوانان

اخطار جراح کل آمریکا در رابطه با صدمه شبکه اجتماعی بر سلامت روانی جوانان

دانلود فایل: به گزارش دانلود فایل، جراح کل آمریکا در سفارش ای اخطار داد شبکه های اجتماعی می توانند به سلامت روانی جوانان بخصوص دختران نوجوان، صدمه عمیقی وارد کنند و خواهان تدابیر حفاظتی از جانب شرکتهای فناوری برای کودکانی شد که در مراحل حساس رشد مغزی هستند.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، ویوک مورتی، جراح کل آمریکا اظهار نمود: هرچند شبکه های اجتماعی مزایایی دارند اما شاخص های فراوانی وجود دارد که نشان داده است شبکه های اجتماعی می توانند به سلامت روانی کودکان صدمه وارد کنند.

مورتی اظهار داشت: ما در میانه بحران ملی سلامت روانی جوانان هستیم و من نگرانم که شبکه اجتماعی، عامل مهم این بحران باشد؛ عاملی که باید فورا به آن پرداخته شود.

در سفارش جراح کل آمریکا ضمن اشاره به پاسخ های یک نظرسنجی که از نوجوانان انجام شده، آمده است: استفاده از شبکه های اجتماعی امکان دارد سبب ایجاد و تداوم مسائل تصویر بدن شده و بر رفتارهای غذایی و کیفیت خواب تأثیر منفی گذاشته و به مقایسه اجتماعی و عزت نفس پایین بخصوص در بین دختران نوجوان منتهی شود.

طبق این توصیه، نوجوانانی که بیشتر از سه ساعت در روز در شبکه های اجتماعی وقت می گذرانند، با خطر مضاعف تجربه نتایج سلامت روانی ضعیف مانند عارضه افسردگی و اضطراب روبرو هستند.

نوجوانان می گویند شبکه های اجتماعی به آنها کمک می نماید پذیرفته شدن بیشتری را احساس کنند و در دوران دشوار، بیشتر حمایت شده و با دوستانشان بیشتر ارتباط داشته باشند و خلاق تر باشند. سیاست گذاران باید استانداردهای ایمنی را بشکلی تحکیم کنند که این مزایا را برای کودکان تمامی سنین تقویت کند و در عین حال، این سفارش خاطر نشان کرده که محتوای مضر و نامناسب همچنان به سادگی و به صورت گسترده برای کودکان قابل دسترس است.

جراح کل آمریکا اظهار داشت: شرکتهای فناوری باید به محدودیت سنی برای کنترل دسترسی به پلت فرم های شبکه اجتماعی پایبند مانده و در رابطه با داده ها پیرامون تأثیر محصولاتشان بر کودکان شفاف باشند. الگوریتم ها و طراحی پلت فرم باید به دنبال حداکثر کردن مزایای احتمالی شبکه اجتماعی به جای ویژگیهایی باشد که طوری طراحی می شوند تا کاربران زمان بیشتری را در این پلت فرم ها سپری کنند.

سائول لوین، مدیرعامل انجمن روان پزشکی آمریکا می گوید اولین اصل مراقبت سلامتی اینست که صدمه ای نرسانید. این همان استانداردی است که ما باید برای شروع، پلتفرمهای شبکه اجتماعی را به آن ملزم نماییم.

بر اساس گزارش رویترز، سفارش جراح کل آمریکا شامل پیشنهادهایی است برای آنچه که والدین، شرکتهای فناوری و همینطور کودکان و نوجوانان می توانند برای اجتناب از نتایج خطرناک و مثبت تر شدن تجربه شبکه اجتماعی انجام دهند. این پیشنهاد ها شامل ایجاد یک برنامه رسانه خانوادگی، تشویق دوستی های حضوری، صحبت با کودکان در رابطه با اینکه چطور می توانند زمان آنلاین خویش را سپری کنند و تشویق آنها برای کمک گرفتن در صورت احتیاج به آن است.
1402/03/04
13:04:51
5.0 / 5
89
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل