VPS چیست ۷ موقعیت که باید هاست خود را به VPS ارتقا دهید!

VPS چیست ۷ موقعیت که باید هاست خود را به VPS ارتقا دهید!

در این مقاله خواهیم گفت VPS چیست و چه زمانی باید مورد استفاده قرار گیرد.


بنابر گزارش وب‌رمز، یکی از سوالات متداول هنگام خرید سرور از وب‌رمز راجع به سرور مجازی و زمان استفاده از آن است. بنابراین در این مقاله خواهیم گفت VPS چیست و چه زمانی باید مورد استفاده قرار گیرد.

اگر در نهایت آماده راه اندازی وب سایت خود هستید، احتمالاً می توان گفت که به دنبال خرید میزبانی وب هستید. و اینجا میدان جنگی برای مبتدیان است.

این راهنما به تمام سوالات سرور مجازی شما پاسخ خواهد داد. آیا برای یادگیری هر آنچه در مورد یک محیط میزبانی VPS وجود دارد آماده هستید؟ پس بیایید کشف کنیم VPS چیست و به چه دردمان می‌خورد.

سرور مجازی چیست؟

به زبان ساده، سرور یک کامپیوتر قدرتمند است که تمام داده ها و فایل های تشکیل دهنده وب سایت شما را ذخیره می کند. هنگامی که شخصی نام دامنه شما را در مرورگر وب خود تایپ می کند، آن رایانه قدرتمند وب سایت شما را به صفحه جستجوگر ارائه می دهد.

اکنون برای جنبه مجازی: VPS از فناوری مجازی سازی برای تقسیم سرور قدرتمندی که در مورد آن صحبت کردیم به چندین سرور مجازی استفاده می کند. به این موضوع فکر کنید: این یک قطعه سخت افزار فیزیکی است که مانند چندین سرور جداگانه عمل می کند.

کلمه خصوصی به معنای همان چیزی است که دلالت دارد. سرور مجازی شما برای شما رزرو شده است، بنابراین نیازی به اشتراک گذاری RAM، CPU یا هر داده ای با سایر کاربران ندارید.

VPS چگونه کار می کند؟

میزبانی VPS تجربه یک سرور اختصاصی را شبیه سازی می کند حتی اگر شما هنوز سرور فیزیکی را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

ارائه دهنده میزبانی وب شما با استفاده از فناوری مجازی سازی، یک لایه مجازی در بالای سیستم عامل (OS) سرور نصب می کند. با جدا کردن سرور به محفظه های جداگانه با دیوارهای مجازی، این لایه به هر کاربر اجازه می دهد تا سیستم عامل و نرم افزار خود را نصب کند.

از آنجایی که VPS فایل های شما را از سایر کاربران در سطح سیستم عامل جدا می کند، در واقع یک سرور خصوصی است. این بدان معناست که وب‌سایت شما در یک محفظه امن با منابع سرور تضمین‌شده زندگی می‌کند - حافظه، فضای دیسک، هسته‌های CPU و غیره را در نظر بگیرید. لازم نیست هیچ یک از آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

چگونه VPS با هاست اشتراکی و هاست اختصاصی مقایسه می شود؟

برای درک واقعی نحوه عملکرد VPS، مهم است که با برخی از اصول میزبانی وب، از جمله سایر برنامه های رایج آشنا شوید. در اینجا یک تفکیک مختصر از تفاوت های بین میزبانی مشترک، اختصاصی و VPS ارائه شده است.

1- هاست اشتراکی

هاست اشتراکی رایج ترین شکل میزبانی وب است و برای بسیاری از صاحبان وب سایت های جدید به خوبی کار می کند. هنگامی که یک برنامه میزبانی مشترک خریداری می کنید، منابع کلیدی مانند CPU، RAM و فضای هارد دیسک را با سایر صاحبان وب سایت با استفاده از همان سرور به اشتراک می گذارید.

بیایید از یک قیاس استفاده کنیم تا درک این مفهوم را کمی آسانتر کنیم.

یک سرور اشتراکی را به عنوان یک مجتمع آپارتمانی بزرگ در نظر بگیرید، و همه آپارتمان های فردی توسط صاحبان وب سایت های دیگر اجاره می شوند. همه شما به مکانی برای زندگی نیاز دارید، درست مانند فایل های وب سایت خود.

اما بیرون رفتن برای خرید یک خانه خانوادگی بزرگ برای نیازهای شما بسیار گران است. به اشتراک گذاشتن مناطق مشترک و تاسیسات در یک بلوک آپارتمانی به کاهش هزینه ها کمک می کند. و همین امر در مورد هاست اشتراکی نیز صادق است.

هاست اشتراکی چند جنبه منفی دارد، اما بیشتر به این دلیل که شما به اشتراک می گذارید. به عنوان مثال، اگر شخص دیگری در سرور اشتراکی شما جهش زیادی در ترافیک داشته باشد، این می تواند بر عملکرد وب سایت شما تأثیر بگذارد. با این حال، اگر به تازگی وب سایت خود را راه اندازی می کنید و حجم ترافیک زیادی ندارید، میزبانی مشترک یک راه عالی برای آنلاین شدن است!

2- هاست اختصاصی

هاست اختصاصی برعکس هاست اشتراکی است. به جای ادغام منابع (و به اشتراک گذاشتن هزینه ها) با دیگر صاحبان وب سایت، شما یک سرور اختصاصی دارید که فقط برای وب سایت شما رزرو شده است.

مفهوم دیگری به اسم سرور HP نیز داریم که شاید کمتر از 1 درصد افراد به آن نیاز داشته یاشند. پس در اینجا به این موضوع نمی‌پردازیم.

عالی به نظر می رسد، درست است؟ نکته مهم این است که گران تر است، اما شما 100٪ بر منابع خود کنترل دارید و می توانید نرم افزار را برای رفع نیازهای فردی خود سفارشی کنید. این نوع بسته میزبانی برای وب سایت هایی با نیازهای فنی قوی بهترین است. به عنوان مثال، هاست اختصاصی می تواند برای شما مناسب باشد اگر:

  • شما روزانه حجم زیادی از ترافیک دریافت می کنید.
  • شما باید سیستم عامل خود را نصب کنید.
  • شما هزاران تراکنش مالی را انجام می دهید.
  • وب سایت شما به نرم افزار سفارشی نیاز دارد.

چه زمانی باید هاست را به VPS تغییر دهید؟

بهترین راه برای ارزیابی اینکه آیا نیاز به ارتقا به VPS دارید یا خیر این است که وب سایت خود را بررسی کنید. در اینجا هشت نشانه حکایت از زمان مجازی شدن وجود دارد.

1- شما نگران امنیت هستید

اگر به ویژگی‌های امنیتی پیشرفته، قابلیت‌های نظارت پیشرفته، فضای پشتیبان بیشتر، قابلیت اطمینان وب‌سایت بهبود یافته یا برنامه‌ای برای پرداخت هر گونه پرداخت آنلاین نیاز دارید، ممکن است بخواهید VPS را در نظر بگیرید. با VPS، منابع قابل اعتمادی دریافت می کنید و می توانید روی ویژگی های امنیتی درجه یک حساب کنید.

2- شما شروع به تجربه حجم بالای ترافیک می کنید

اگر به تازگی وب سایت خود را راه اندازی کرده اید و ترافیک زیادی دریافت نمی کنید، میزبانی اشتراکی راه حل ایده آلی است. با این حال، اگر مخاطبان وب سایت شما به طور مداوم در حال رشد هستند، بهتر است ارتقا دهید. شما نمی خواهید خطر کندی وب سایت خود را داشته باشید یا حتی بدتر از آن، سرور خود را خراب کند زیرا نمی تواند ترافیک را مدیریت کند. اگر پیش‌بینی می‌کنید تعداد بازدیدکنندگان افزایش یابد، به خودتان لطف کنید و به VPS بروید.

3- وب سایت شما به طور مداوم به کندی در حال اجرا است

هاست اشتراکی برای وب سایت هایی که از مقدار زیادی رم استفاده می کنند در نظر گرفته نشده است. همانطور که وب سایت شما رشد می کند و محتوای بیشتر و بیشتری اضافه می کنید، کاهش زمان بارگذاری وب سایت خود را مشاهده خواهید کرد.

به محض این که این اتفاق می افتد، نشان دهنده این است که شما در حال به حداکثر رساندن محدودیت های خود هستید. ارتقاء به VPS شما را قادر می سازد تا وب سایت خود را بدون نگرانی در مورد زمان بارگذاری کند مقیاس کنید.

4- شما یک فروشگاه آنلاین دارید

لحظه ای که برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین برنامه ریزی می کنید، لحظه ای است که باید برنامه میزبانی خود را ارتقا دهید. چرا؟ زیرا با VPS، شما یک سرور مجازی امن و اختصاصی دارید که در آن احتمال گذراندن تست انطباق PCI بیشتر است. استاندارد امنیت داده صنعت کارت پرداخت توسط برندهای اصلی کارت اعتباری برای محافظت در برابر سرقت اطلاعات دارندگان کارت ایجاد شده است.

اگر کارت‌های اعتباری را در وب‌سایت خود از طریق درگاه پرداخت می‌پذیرید، می‌خواهید هر کاری که می‌توانید برای اطمینان از امنیت اطلاعات مالی مشتریان خود انجام دهید. از آنجایی که VPS از میزبانی مشترک امن تر است، برای وب سایت های تجارت الکترونیک گزینه بهتری است.

5- شما نیاز به نصب نرم افزار سفارشی دارید

هاست اشتراکی برای صاحبان وب سایت هایی که سایت خود را با وردپرس یا سایر سیستم های مدیریت محتوای رایج می سازند عالی است. با این حال، اگر به نقطه‌ای رسیدید که باید نرم‌افزار سفارشی را نصب کنید، از پیکربندی سرور سفارشی استفاده کنید یا در برنامه‌نویسی پیشرفته دیگری شرکت کنید، در این صورت یک گزینه میزبانی می‌خواهید که کنترل بیشتری در اختیار شما قرار دهد.

به طور مشابه، چندین برنامه مالیاتی استاندارد، صورت‌حساب، حسابداری و سایر برنامه‌های یکپارچه نیاز به در دسترس بودن سرور شبانه روزی و همچنین اینترنت پرسرعت دارند. برای اجرای موفقیت آمیز این برنامه ها، به یک VPS یا یک حساب میزبانی اختصاصی نیاز دارید.

اگر روی یک سرور اشتراکی کار می‌کنید، تنها زمانی با ناامیدی مواجه می‌شوید که بدانید اقدامات پیشرفته ممنوع هستند یا برنامه‌ها پشتیبانی لازم برای عملکرد صحیح را ندارند. به جای مقابله با این مشکل احتمالی، به میزبانی VPS ارتقا دهید و بلافاصله کنترل بیشتری بر اقدامات برنامه نویسی خود به دست آورید.

6- شما وارد خطاهای سرور می شوید

آیا اغلب با خطاهای «سرویس در دسترس نیست»، خطاهای 50X یا «خطای سرور داخلی» مواجه می شوید؟ وقتی خطاها را می بینید، به احتمال زیاد مشتریان بالقوه شما نیز همینطور هستند. در حالی که می توانید مشکلات خرابی را عیب یابی کنید، اگر یک تجارت آنلاین دارید، به سادگی جایی برای خطاهای سرور وجود ندارد. با ارتقاء به VPS از این مشکل جلوگیری کنید.

7- شما برای مشتریان خود وب سایت می سازید

آیا ساختن وب سایت برای مشتریان خود بخشی از کار شماست؟ با VPS، می‌توانید تعداد نامحدودی دامنه را میزبانی کنید و در عین حال مطمئن شوید که RAM کافی برای عملکرد صحیح هر سایت دارید.

چگونه بهترین برنامه میزبانی VPS را برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟

اکنون که می دانید VPS چیست و چه زمانی باید آن را ارتقا دهید، بیایید در مورد آنچه که یک برنامه VPS عالی را ایجاد می کند و نحوه یافتن بهترین ارائه دهنده میزبانی وب صحبت کنیم. پس از همه، شما به وب سایت خود به هیچ کس اعتماد نخواهید کرد، درست است؟

لینوکس یا ویندوز

ممکن است فکر کنید این نکته ممکن است در دسته بندی واضح قرار گیرد، اما ارزش اشتراک گذاری آن را دارد: مطمئن شوید بسته میزبانی که انتخاب می کنید با سیستم عامل شما سازگار است.

قابلیت اطمینان

سرویس میزبانی VPS که انتخاب می کنید باید دارای رتبه آپ تایم 99.5٪ و بالاتر باشد. هر چیزی کمتر از میزبان وب شما به سادگی غیرقابل قبول است.

سخت افزار

هنگام خرید یک بسته میزبانی VPS، مطمئن شوید که ارائه‌دهنده خدمات شما جدیدترین و بهترین سخت‌افزار، از جمله درایوهای حالت جامد (SSD) - سریع‌ترین فناوری ذخیره‌سازی را ارائه می‌دهد. SSD اجرای برنامه های پرسرعت را تا حدی به دلیل نبود قطعات متحرک آسان می کند.

پشتیبانی 24/7 مشتری

وقتی صحبت از آن به میان می آید، شما به سادگی نمی دانید چه زمانی با یک فروپاشی سایت مواجه خواهید شد. بنابراین مطمئن شوید که یک بسته میزبانی VPS از شرکتی خریداری می کنید که پشتیبانی 24/7 مشتری را ارائه می دهد.

سرویس پشتیبان گیری

تصور کنید زمانی که مشکلی پیش می آید سایت خود را اصلاح می کنید و همه چیز را از دست می دهید زیرا فراموش کرده اید از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

این یک اتفاق بسیار رایج است و ممکن است برای شما هزینه، زمان و بیش از چند تار موی خاکستری هزینه داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که هنگام خرید سرویس VPS، ارائه دهنده ای را انتخاب می کنید که پشتیبان گیری را آسان می کند.

برای خرید سرور مجازی آماده‌‍اید

همه چیز به این خلاصه می شود: اگر وب سایت شما در حال رشد است و توجه شایسته ای را به خود جلب می کند، می خواهید عملکرد آن همگام باشد. و این بدان معنی است که زمان آن رسیده است که منابع سایت خود را با خرید VPS ارتقا دهید.

در حالی که میزبانی VPS از یک برنامه مشترک گران‌تر است، مزایای این نوع راه‌حل میزبانی هزینه‌های زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد بدون اینکه مجبور باشید برای یک برنامه میزبانی اختصاصی بسیار گران‌تر استفاده کنید.

منبع: dreamhost.com

 

1402/04/24
15:47:29
5.0 / 5
317
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود فایل
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل