دانشمندان مطرح كردند؛

چگونه تغییرات آب و هوایی بر مغز انسان تأثیر می گذارد؟

چگونه تغییرات آب و هوایی بر مغز انسان تأثیر می گذارد؟

به گزارش دانلود فایل، اصفهان به تازگی، محققان در مطالعه ای تأثیر تغییرات آب و هوایی بر عملکرد مغز انسان را بررسی کردند. آنها معتقدند که قرار گرفتن در معرض رویدادهای شدید آب و هوایی مانند امواج گرما، خشکسالی، طوفان ها، آتشسوزی جنگلها و جاری شدن سیل ها بر روی مغز انسان تأثیر می گذارد.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا و به نقل از ژورنال Nature Climate Change، اخیرا دانشمندان اعلام نموده اند که تغییرات آب و هوایی می تواند بر مغز انسان تأثیر بگذارد.

در این پژوهش یک تیم بین المللی از اساتید و پژوهشگران دانشگاهی، مطالعاتی را انجام داده اند که بر طبق این مطالعات مشخص شد یک محیط درحال تغییر بر عملکرد مغز انسان تأثیر می گذارد. همچنین، این تحقیق نشان داده است که چگونه تغییرات آب و هوایی می تواند بر عملکرد مغز افراد در آینده تأثیر بگذارد.

این مقاله توسط دانشگاه وین با نظرات دانشمندان در دانشگاه های ژنو، نیویورک، شیکاگو، واشنگتن، استنفورد، اکستر در بریتانیا و موسسه ماکس پلانک در برلین هدایت می شود. در این مقاله همینطور نقشی را که دانشمندان علوم اعصاب می توانند در شناخت و برطرف نمودن بیشتر این چالش ها ایفا کنند، بررسی می شود.

دکتر Kimberly C. Doell، نویسنده اصلی این پژوهش از دانشگاه وین، می گوید: مدت زیادی است که ما از تأثیر عوامل محیطی بر مغز انسان آگاه هستیم و هم اکنون درحال کار کردن بر روی این مساله هستیم که چگونه بزرگ ترین تهدید جهانی، یعنی تغییرات آب و هوایی، می تواند بر مغز انسان تأثیر بگذارد.

از دهه ۱۹۴۰، دانشمندان با مطالعات روی موش ها دریافتند که تغییر عوامل محیطی عمیقا می تواند رشد و انعطاف پذیری مغز را تغییر دهد. این تغییرات که به عواملی مانند قرار گرفتن در معرض سموم، تغذیه نامناسب، و افزایش استرس وابسته است، می تواند به صورت اختلالاتی در مغز، مانند اختلال و عدم تحریک شناختی در افراد مشاهده می شود.

در پی تغییرات آب و هوایی شدید، اضطرابی که مردم در مورد تغییرات آب و هوا تجربه می کنند، آلودگی هوا و هم نحوه دسترسی و تخریب انسان در طبیعت، همچون عواملی هستند که بر مغز انسان تأثیر می گذارند. ازاین رو، دانشمندان به دنبال یافتن راهی برای کاهش این تغییرات هستند.

در حال حاضر، نویسندگان این مطالعه، خواهان انجام تحقیقاتی جهت بررسی تاثیر قرار گرفتن در معرض رویدادهای شدید آب و هوایی مانند امواج گرما، خشکسالی، طوفان ها، آتشسوزی جنگلها و جاری شدن سیل ها بر روی مغز انسان هستند. آنها اعتقاد دارند که چنین رویدادهایی امکان دارد ساختار، عملکرد و سلامت کلی مغز را تغییر دهند. در این راستا، برای ارزیابی چگونگی این تغییرات بر سلامتی و رفتار انسان ها، دانشمندان نیازمند تحقیقات بیشتری هستند.

این مطالعه همینطور نقش علوم اعصاب در تاثیرگذاری بر نحوه تفکر ما در مورد تغییرات آب و هوا و هم نحوه واکنش ما در مقابل این تغییرات را بررسی می کند.

منبع:

1402/08/24
15:34:38
5.0 / 5
301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل