با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی

مرکز ملی نوآوری مغز

مرکز ملی نوآوری مغز

به گزارش دانلود فایل، به منظور توسعه کمی و کیفی پژوهش های بین رشته ای بالینی، گسترش خدمات و تکنولوژی های جدید و توانمندسازی نیروی انسانی در زمینه علوم شناختی و اعصاب، مراحل راه اندازی مرکز ملی نوآوری مغز در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی فیروزگر تهران در حال اجرا می باشد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، مرکز ملی مغز بعنوان یک مرکز پژوهشی، آموزشی، درمانی، توانبخشی، ترجمان دانش و تولید تکنولوژی های جدید در زمینه اختلالات عصبی و سلامت مغز به صورت کنسرسیومی از دانشگاه ها و کادر علمی و آموزشی در رابطه با مطالعات بالینی و پایه مغز و اعصاب و حوزه های مرتبط در دانشگاه های وزارت بهداشت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ایجاد می شود و فعالیت خواهد داشت.
ماهیت اصلی مرکز ملی مغز، عملی کردن دیدگاه همکاریهای علمی و تحقیقات بین رشته ای و نزدیک کردن فضای علوم پایه و بالینی است. این مرکز بعنوان یک واحد مستقل با تمامی دانشگاه ها و مراکز علمی همکاریهای علمی و فناورانه خواهد داشت و برای قسمت درمان با بیمارستان چندتخصصی متعلق به دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات آموزشی، پژوهشی و درمانی فیروزگر در تعامل خواهد بود.
مراحل اجرایی ایجاد مرکز ملی مغز الان با ۳۰ درصد پیشرفت عمرانی طرح و تشکیل هسته های تخصصی با حضور متخصصان بین رشته ای، تفاهم همکاری با شرکتهای فعال در حوزه نوروتکنولوژی و مراکز علمی همچون لابراتوار ملی نقشه برداری مغز و همکاری با انجمن جهانی آلزایمر و شروع اجرای پروژه جلوگیری از افت عملکردهای شناختی سالمندان در ایران در دست اقدام است.
همزمان با اجرای این برنامه، دو فراخوان در حوزه توسعه نوروتکنولوژی برگزار شده و کتاب کار «ذهن فعال» در سالمندی هم انتشار یافته است و تلاش هایی هم برای همکاری در برگزاری مدرسه علوم اعصاب اجتماعی، تدوین پروپوزال بانک داده جامع عصبی ایرانی ها در مرحله ثبت، تاسیس لابراتوار فتوبیومدولاسیون و درد هم انجام شده است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در جهت اجرای این طرح ملی شماری از پزشکان پژوهشگر، جذب و همکاری با اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و فنی هم انجام شده و ۲۰ پروژه تحقیقات کاربردی درحوزه های اولویت دار، فعالیت کمیته عصب روانپزشکی دستیاران روانپزشکی و تدوین برنامه کمیته دستیاری نورولوژی، راه اندازی پروژه نوراکس در چارچوب دوره های تربیت پژوهشگر و فناور و همینطور راه اندازی وبسایت و شبکه های اجتماعی مرکز از دیگر اقدامات در جهت ایجاد مرکز ملی مغز هم صورت گرفته است.
منبع:

1403/02/17
13:26:56
5.0 / 5
182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل