ایجاد شکل خاصی از گرافن برای بهبود باتری سدیم یون

ایجاد شکل خاصی از گرافن برای بهبود باتری سدیم یون

به گزارش دانلود فایل، محققان شکل خاصی از گرافن به نام گرافن نانوسلولی را بگونه ای ساختند که عاری از نقص است؛ این گرافن باعث بهبود عملکرد باتری یون سدیم شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، گرافن نانو سلولی، یک شکل خاصی از گرافن است که با انباشت چندین لایه از گرافن و کنترل ساختار داخلی آن به یک مورفولوژی سلولی نانومقیاس می رسد که دارای مساحت سطحی بالایی است. باآنکه این ماده پتانسیل بهبود عملکرد دستگاههای الکترونیکی، دستگاههای ذخیره سازی انرژی و حسگرها را دارد، در طول فرایند تولید نقص هایی روی ساختار آن ایجاد می شود که باعث محدود شدن کاربرد این نوع گرافن می شود. ترک ها اغلب هنگام تشکیل گرافن نانو سلولی ظاهر می شوند؛ ازاین رو دانشمندان به دنبال فناوری های نوین پردازش هستند که می تواند گرافن نانو سلولی همگن، بدون ترک و یکپارچه را در مقیاس های مناسب ایجاد نماید.
اخیرا مقاله ای در نشریه Advanced Materials انتشار یافته است که در آن یک روش جدید امیدوارکننده برای تولید گرافن نانو سلولی بدون ترک عرضه شده است. این کار توسط محققان انستیتوی تحقیقات مواد، دانشگاه توهوکو انجام شده است. این روش از فرآیندی شناخته شده بعنوان آلیاژزدایی استفاده می نماید. این روش، از قابلیت آمیختگی اجزای آلیاژ در یک حمام حاوی مواد گداخته استفاده می نماید. در این روش به صورت انتخابی اجزای مورد نظر در آلیاژ از بین رفته و بعضی از اجزای دیگر باقی می ماند.
پارک از محققان این پروژه می گوید: ما دریافتیم که اتم های کربن به صورتی خودآرایی داده و به یک ساختار گرافن نانو سلولی عاری از نقص تبدیل می شود که این کار در خلال فرایند آلیاژزدایی فلز مایع صورت می گیرد. در این فرایند پیش ماده های کربن و منگنز آمورف در بیسموت مذاب قرار دارند.
به نقل از ستاد نانو، پارک و همکارانش نشان دادند که گرافن نانو سلولی که آنها تولید کردند، استقامت کششی بالا (۳۴٫۸ مگاپاسکال) و هدایت الکتریکی بالا دارد. علاوه بر این، آنها این ماده را در یک باتری سدیم یون (SIB) آزمایش کردند. پارک می گوید: استفاده از گرافن نانو سلولی عاری از نقص باعث شد تا طول عمر باتری افزایش پیدا کرده و مقاومت در مقابل تغییر شکل داشته باشد.
منبع:

1403/02/19
10:28:07
5.0 / 5
191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل