به همت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی؛

نظام رصد و پایش فناوری و نوآوری انرژی های تجدیدپذیر تدوین می گردد

نظام رصد و پایش فناوری و نوآوری انرژی های تجدیدپذیر تدوین می گردد

دانلود فایل: تدوین نظام رصد و پایش علم، فناوری و نوآوری انرژی های تجدیدپذیر با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی انجام می گردد تا شناسایی دقیق از ظرفیت ها، زیرساخت ها، منابع مالی و انسانی، توانمندی ها و قابلیت های كشور در این حوزه صورت گیرد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، یكی از پیش نیازهای برنامه ریزی برای توسعه فناوری های راهبردی همچون فناوری های تجدیدپذیر شناسایی دقیق از ظرفیت ها، زیرساخت ها، منابع مالی و انسانی، توانمندی ها و قابلیت های كشور در آن حوزه است. در واقع بدون اطلاع از توانمندی های درونی كشور و پیشرفت های صورت گرفته هم در عرصه برنامه ریزی و سیاست گذاری، هم عرصه تولید دانش (دانشگاه ها و پژوهشگاه ها) و هم عرصه تولید كالا و خدمات (صنعت) نمی توان برنامه ریزی مناسبی برای توسعه این فناوری های راهبردی انجام داد. به عبارت دیگر پیمایش سطح علم، فناوری و نوآوری هم در سطح ملی و هم بین المللی پیش از برنامه ریزی ضروری می باشد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این راستا با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی تدوین نظام رصد و پایش علم، فناوری و نوآوری انرژی های تجدیدپذیر در دستور كار قرار گرفته است تا به روشی روشمند این مسیر پیموده شود.
همچنین انجام این فعالیت علاوه بر سیاست گذاری از انجام فعالیت های تكراری، بی هدف و هزینه زا جلوگیری می كند. در این زمینه مطالعات ادبیات موضوع، لزوم انجام طرح و متدولوژی تدوین كار به صورت دقیق استخراج شده است. همینطور ساختار اجرایی این طرح تدوین شده است.
1396/11/25
12:59:54
5.0 / 5
4381
تگهای خبر: تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل