با امضای تفاهم نامه های مشترك دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با فرانسه محقق می شود؛

تبادلات دانشجو و محقق با انستیتو كوشن پاریس

تبادلات دانشجو و محقق با انستیتو كوشن پاریس

به گزارش دانلود فایل رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی به همراه معاونان آموزشی، بین الملل و تحقیقات و فناوری دانشگاه بعد از عزیمت به فرانسه و بازدید از مراكز علمی، دانشگاهی و بیمارستانی پاریس، تفاهمنامه های همكاری با این مراكز امضا كردند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، در اولین گام از این بازدیدها، دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با دانشگاه "رنه دكارت" پاریس در زمینه انجام پروژه های مشترك تحقیقاتی، برنامه های آموزشی مشترك، جابجایی اعضای هیأت علمی و جابجایی دانشجو تفاهمنامه همكاری امضا كردند.
دكتر آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در جلسه ای كه با حضور رئیس دانشگاه رنه دكارت برگزار شد، ابتدا اطلاعات جامعی از دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و بیمارستانهای تابعه و دانشكده های تحت پوشش را به همتای فرانسوی خود عرضه كرد و در ادامه توانمندی های پژوهشی دانشگاه، تبادلات علمی در حیطه مسائل آموزشی و همینطور مبحث مأموریت ها و فعالیت های اتاق همكاری های علمی پزشكی دانشگاهی ایران و فرانسه توسط معاونان دانشگاه عرضه شد.
شایان ذكر است دانشگاه رنه دكارت با ۳۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو در همكاری با مجموعه بیمارستانی پاریس (آسیستانس پوبلیك) مهمترین سیستم دانشگاهی-بیمارستانی فرانسه به حساب می آید.
توافق اولیه بر اجرای پروژه دیپلم مشترك اورژانس ایران و فرانسه
بر اساس این گزارش، پروژه دیپلم مشترك اورژانس بین دو دانشگاه رنه دكارت و علوم پزشكی شهید بهشتی همچون مواردی بود كه در این دیدار عنوان شد و دو طرف نسبت به برگزاری دوره مشترك ایران و فرانسه جهت تربیت نیروهای متخصص رشته اورژانس به توافق اولیه رسیدند.
توسعه تبادل دانشجو و محقق با انستیتو كوشن پاریس
طی بازدید هیات رئیس دانشگاه از انستیتو كوشن پاریس، طرفین به معرفی ظرفیت های تحقیقاتی و پژوهشی خود پرداختند و در نهایت در مورد جابجایی دانشجویان Ph.D، محققین بالینی و اساتید توافقات اولیه صورت گرفت.
گفتنی است كه انستیتو كوشن در فضایی به مساحت ۱۷ هزار متر مربع احداث شده و ۶۵۰ محقق در قالب ۳۸ تیم تحقیقاتی در آن فعالیت می نمایند. این مركز یكی از توانمندترین مراكز تحقیقاتی فرانسه در علوم پزشكی می باشد و در زمینه های سرطان، ایدز و اندوكرینولوژی، ایمونولوژی و پروتئومیكس از مراكز معتبر اروپایی است.
انتقال تجربه در مدیریت بیمارستانی در همكاری آسیستانس پوبلیك فرانسه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، ملاقات رسمی هیات رییسه دانشگاه با مارتن هیرش وزیر سابق بهداشت فرانسه و رئیس فعلی گروه بیمارستانی آسیستانس پوبلیك و حصول توافق برای برگزاری دوره های مدیریت بیمارستانی توسط آسیستانس پوبلیك در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی از دستاوردهای مهم این سفر بوده است.
در آخر این سفر، دكتر آقاجانی رئیس دانشگاه و هیأت همراه در دیدار با سفیر ایران در فرانسه، ضمن تشریح ظرفیت های دانشگاه وهمچنین تعامل صورت گرفته با مراكز دانشگاهی و بیمارستانی فرانسه ابراز امیدواری كرد كه با همیاری سفارت ایران در فرانسه ارتباطات شكل گرفته تقویت شود.ابوالقاسم دلفی سفیر ایران در فرانسه هم آمادگی خویش را جهت پیشبرد اهداف مورد نظر اعلام نمود و بر نقش اثرگذار ارتباطات علمی و دانشگاهی ایران و فرانسه تاكید كرد.


 

1396/12/07
15:55:46
5.0 / 5
4685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل