وزیر بهداشت در حاشیه سومین همایش دستیابی به مرجعیت علمی:

دانشمندان انتظاری جز احترام و توجه ندارند، مجمع تشخیص مصلحت نظام به حوزه علم حساسیت نشان دهد

دانشمندان انتظاری جز احترام و توجه ندارند، مجمع تشخیص مصلحت نظام به حوزه علم حساسیت نشان دهد

دانلود فایل: وزیر بهداشت با اشاره به وجود 625 عضو هیات علمی با شاخص اچ ایندكس بیشتر از 15 در حوزه علوم پزشكی در كشور، اظهار داشت: این افراد از نظر شاخص علم سنجی، بهترین رتبه ها را در منطقه دارند و از محققان برتر كشور هستند كه 50 درصد علم را تولید می كنند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر سیدحسن هاشمی در حاشیه سومین همایش بررسی شیوه های دستیابی به مرجعیت علمی و پژوهشی، اظهار نمود: در منطقه، تركیه با 600 نفر عضو هیات علمی با شاخص اچ ایندكس بیشتر از 15 در حوزه پزشكی و غیر پزشكی در رتبه دوم و پس از ایران قرار دارد.

وزیر بهداشت خاطرنشان كرد: تعداد اعضای هیات علمی ایران در حوزه علوم پزشكی كه شاخص اچ ایندكس آنها بیشتر از 15 است، از تعداد كل اعضای هیات علمی تركیه با این شاخص، بیشتر هستند و باوجود كمبود اعتبارات و گرفتاری هایی كه در 30 سال قبل برای ما بوجود آورده اند، توانسته ایم با اعتماد به نفس و علاقه به پیشرفت كشور و تكیه بر ایمان و توانمندی، گام های مهمی را برداریم.

دكتر هاشمی تصریح كرد: اگر در كشور آرامش و همدلی وجود داشته باشد و منافع ملی، مهمترین دغدغه مسئولان و سیاستگذاران باشد، بطور قطع كارنامه درخشان تری را در وزارت بهداشت، علوم و سایر نهادهای اثرگذار در تولید علم و فناوری، شاهد خواهیم بود.

وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات پرارزش و برنامه های معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در طول چند سال گذشته، خاطرنشان كرد: حاصل این اقدامات، تقویت آموزش، پژوهش و تربیت محققان جوانی است كه تعداد و درصد آنها در میان دانشمندان یك درصد برتر جهان، در حال افزایش می باشد.

وزیر بهداشت در مورد وضعیت بودجه پژوهش و پشتیبانی از پژوهشگران در كشور، اظهار داشت: در این حوزه همیشه گلایه وجود داشته و حرف ما خیلی هم اثرگذار نبوده، اما امید داریم كه در میان سیاستگذاران و افرادی كه بودجه سنواتی كشور را تعیین می كنند، گوش شنوایی به بیانات و سفارش های مقام معظم رهبری در مبحث علم وجود داشته باشد.

دكتر هاشمی افزود: انتظار داریم كه مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه علم و پژوهش و زمانی كه برنامه های پنج ساله توسعه و بودجه سالیانه را در اختیار دارند تا آن را با سیاست های بالادستی مطابقت دهند، حساسیت نشان دهند و همه آنها باور داشته باشند كه البته دارند و اعتقاد داریم كه حساسیت آنها باید تقویت شود.

دكتر هاشمی خاطرنشان كرد: اگر كشور بخواهد پیشرفت كند و به افق 1404 دست پیدا كند، از مسیر علم و پژوهش و احترام به افرادی كه در این حوزه سربازان افتخار آفرین وطن و از قهرمانان ملی هستند، میسر است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینكه دانشمندان كشور خواستار وجود فضای آرامش در كشور برای انجام كارهای علمی هستند، اضافه كرد: دانشمندان هیچ انتظاری جز احترام و توجه ندارند تا وظیفه ملی و ایمانی خویش را انجام دهند.1396/12/17
20:36:36
5.0 / 5
4532
تگهای خبر: فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل