مدیر مركز رشد دانشگاه خبر داد

پشتیبانی از حضور شركت های دانش بنیان

پشتیبانی از حضور شركت های دانش بنیان

به گزارش دانلود فایل مدیر مركز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اظهار داشت: از حضور شركت های دانش بنیان در مركز رشد این دانشگاه حمایت می نماییم.


دكتر جاوید نوبخت در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: هم اكنون دانشگاه آزاد اسلامی بر مبنای رسالتی كه برای تحقق دانشگاه كارآفرین دارد، از هسته ها و واحدهای فناورانه كه ایده و طرح های جدید دارند، حمایت می كند.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون دو نوع شركت در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد فعالیت می كند، عنوان كرد: در نوع اول مجوز شركت توسط خود دانشگاه و تیم های تخصصی صادر می گردد كه این شركت ها از امكانات و مزایای موجود در دانشگاه آزاد استفاده می نمایند و تنها در این دانشگاه رسمیت دارند.
دبیر مراكز رشد منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: شركت های نوع دوم همانند سایر شركت های دانش بنیان از معاونت علمی ریاست جمهوری مجوز می گیرند؛ هم اكنون 4 شركت در این حوزه فعال می باشند كه از تمام مزایای شركت های دانش بنیان استفاده می نمایند.
نوبخت اضافه كرد: پذیرش ایده ها و طرح های جدید بر مبنای اولویت بندی انجام می گردد كه دانشجویان، فارغ التحصیلان و اعضای هیات علمی این دانشگاه در اولویت قرار دارند، اما در صورتی كه افرادی خارج از دانشگاه دارای طرح نو و فناورانه باشند، هم محدودیتی برای پذیرش آن ها نداریم.
وی عنوان كرد: هم اكنون دو واحد فناورانه در مركز رشد دانشگا آزاد مشهد حضور دارند كه هیچ وابستگی به این دانشگاه ندارند، اما به علت كیفیت طرحشان از آن ها حمایت می گردد.
مدیر مركز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با اشاره به اینكه بر مبنای تعریف معاونت ریاست جمهوری خروجی شركت های دانش بنیان می تواند محصول و خدمات باشد، تصریح كرد: چالش هایی در این حوزه وجود دارد كه با عنایت به زیرساخت ها باید از لحاظ قانونی راه حل برای آن عرضه شود.
نوبخت افزود: برای مثال گاهی یك شركت دانش بنیان محصول خویش را در حد نیمه صنعتی و پایلوت وارد بازار می كند، اما به علت اینكه محصول جدیدی است نمی تواند مورد حمایت بخش های مختلف قرار گیرد و مجوزهای لازم هم برای تولید آن صادر نمی گردد.
وی خاطرنشان كرد: برگزاری نشست های تخصصی چند جانبه و راه حل محور و دعوت از گروه های مختلف می تواند به رفع مشكلات شركت های دانش بنیان كمك بزرگی كند. 

1396/12/25
18:14:02
5.0 / 5
4602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل