سال ۲۰۱۸، سال شهرهای هوشمند است

سال ۲۰۱۸، سال شهرهای هوشمند است

دانلود فایل: تحلیلگران بر این باورند كه سال جاری ۲۰۱۸ میلادی سال شهرهای هوشمند و توسعه زیرساخت های لازم برای آن خواهد بود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت i-HLS، اینتل با همكاری موسسه پژوهشی جونیپر اخیرا در گزارشی اعلام نموده است كه سال ۲۰۱۸ میلادی سال شهرهای هوشمند و توسعه زیرساخت های لازم برای آن خواهد بود چون كه این روزها شهرها و كشورهای بسیاری در جهان درصدد برقراری اینترنت اشیا و تبدیل شهرهای كنونی پیشرفته به شهرهای هوشمند هستند تا به شهروندان خود سرویس و خدمات هوشمند و جدیدی را ارائه نمایند.
اینترنت اشیاء و شهرهای هوشمند دو واژه بهم وابسته ای است كه این روزها زیاد به گوش می خورد چون كه امروزه شركت های فعال در زمینه علم و تكنولوژی با همكاری اپراتورهای مخابراتی می خواهند، رویای شهر هوشمندی را كه تمامی اشیاء و وسایل آن به اینترنت مجهزند و كارها با سرعت بسیاری قابل انجام خواهد بود، محقق كنند.
غول های تكنولوژی و اپراتورهای بزرگ همچون نوكیا، هواوی، ورایزن و سیسكو مدیریت و راهبری شهرهای هوشمند را هدف اصلی خود قرار داده و رقابت تنگاتنگی را با یكدیگر شروع كرده اند، به گونه ای كه موسسه IDC برآورد كرده است این پیشگامان تا سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۱۳۵ میلیارد دلار در زمینه ساخت شهرهای هوشمند در جهان هزینه خواهند كرد.
تحقیقاتی كه اینتل انجام داده و نتایج آن را به صورت گزارشی عرضه كرده است، به دلایل زیر، سال ۲۰۱۸ را سال شهرهای هوشمند نامیده است:
نخست آنكه شهروندان با توسعه شبكه های اجتماعی، از اینكه بعضی از شهرهای بزرگ و پیشرفته جهان به شهری هوشمند تبدیل گشته اند، آگاه و آگاه می شوند و خود هم می خواهند از خدمات و مزایای شهرهای هوشمند بهره مند شوند.
دوم آنكه طبق تازه ترین آمار و تحقیقات صورت گرفته، شهروندانی كه در شهرهای هوشمند زندگی می كنند، در وقت و زمان خود ۱۲۵ ساعت در سال صرفه جویی می كنند كه این رقم در طول عمر متوسط انسان رقم قابل ملاحظه و چشمگیری است. این بدان معناست كه شهروندانی كه در شهرهای هوشمند زندگی می كنند، به علت آنكه نیازی به انجام كارهای اداری و بانكی حضوری و ماندن در صفوف طولانی انتظار ندارند، سالانه حجم زیادی از زمان خویش را بهتر و بهینه تر استفاده می نمایند.
سوم آنكه توسعه پایدار دولت كشورهای مختلف جهان مسلتزم توسعه و پیشرفت شهرها و زیرساخت های شهری آن كشور است كه این امر به وضوح نشان داده است در جهانی كه كشورهای بزرگ و توسعه یافته آن درصدد گسترش زیربناهای لازم برای شهرهای هوشمند و عرضه خدمات آن هستند، هر كشوری كه بخواهد از قافله تكنولوژی سایر كشورها جای نماند، مجبور خواهد بود همگام با آنها در جهت هوشمندسازی شهرها حركت نماید.
بر اساس گزارش های انتشار یافته از جانب وب سایت زد دی نت، شهرهای سنگاپور، لندن، نیویورك، سانفرانسیسكو و شیكاگو همچون هوشمند ترین شهرهای جهان شناخته شده اند.
موسسه Smart Cities Index اخیرا در جدیدترین گزارش خود به بررسی فهرست شهرهای هوشمند در جهان و شاخص هایی كه برای انتخاب این شهرها در نظر گرفته شده، پرداخته است كه از این شاخص ها می توان به ساختمان هوشمند، جمع آوری هوشمند زباله، حفظ محیط زیست، دیجیتالی شدن تمامی امور دولت و كارهای اداری، دسترسی كامل، راحت و همگانی به اینترنت ۴G LTE، فراوانی دسترسی به هات اسپات اینترنت وای فای، استفاده همه گیر از گوشیهای هوشمند و دستگاه های الكترونیكی، استانداردهای زندگی، چگونگی توسعه فرآیند هوشمند شدن شهرها، سرویس به اشتراك گذاری خودرو و تاكسی آنلاین، هوشمند كردن سیستم ترافیك، برنامه ریزی شهری، آموزش، مشاركت شهروندان، اكوسیستم اقتصادی، پاركینگ هوشمند، انرژی پاك، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برقی و الكتریكی، سرعت بالای اینترنت و حمل و نقل عمومی هوشمند اشاره نمود.1397/01/04
21:44:34
5.0 / 5
4931
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل