انتشار كتاب استاد دانشگاه علم و صنعت توسط انتشارات اشپرینگر

انتشار كتاب استاد دانشگاه علم و صنعت توسط انتشارات اشپرینگر

دانلود فایل: كتاب «الگوریتم های فراكاوشی برای طراحی سازه های با مقیاس واقعی» تالیف دكتر علی كاوه و دكتر مجید ایلچی قزاآن استاد دانشگاه علم و صنعت توسط انتشارات معتبر اشپرینگر منتشر گردید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، كتاب «الگوریتم های فراكاوشی برای طراحی سازه های با مقیاس واقعی» تالیف دكتر علی كاوه (استاد ممتاز دانشكده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران) و دكتر مجید ایلچی قزاآن (دانش آموخته مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران)، اوریل 2018 توسط انتشارات معتبر اشپرینگر منتشر گردید.
این كتاب، دهمین كتاب دكتر كاوه است كه توسط انتشارات بین المللی به بازار جهانی راه یافته و در اختیار دانشمندان، اساتید و دانشجویان این رشته قرار گرفته است.
كتاب تخصصی الگوریتم های فراكاوشی برای طراحی سازه های با مقیاس واقعی Meta-heuristic algorithms for Optimal Design of Real-size structures، Springer 2018 حاصل تجربیات دو دهه این استاد برجسته دانشگاه است و مبحث بهینه یابی و طراحی بهینه سازه های بزرگ مقیاس را مورد بررسی قرار می دهد. این كتاب در 7 فصل تنظیم شده است. در این كتاب مباحثی نظیر طراحی خرپاها، قابها، شبكه ها، چلیك ها، گنبدها و آنتن ها به تفصیل توضیح داده شده است.
كتاب مذكور به صورت خاص بعضی از جدیدترین الگوریتم های فراكاوشی- كه پتانسیل بالایی در حل مسائل پیچیده بهینه ‎سازی سازه های بزرگ مقیاس را دارا هستند- معرفی كرده و ضمن بیان مبانی نظری مورد استفاده در توسعه این الگوریتم ها، به معرفی نحوه پیاده سازی كاربرد هر یك از آنها برای حل مسائل بهینه سازی پرداخته است. برنامه روش های به كار گرفته شده، در پیوست كتاب عرضه شده است.

دكتر علی كاوه، عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، عضو دائم فرهنگستان جهان و عضو دائم فرهنگستان علوم و هنر اروپا و استاد ممتاز دانشگاه علم و صنعت ایران، دارنده بیش از 600 مقاله در مجلات بین المللی و 150 مقاله عرضه شده در كنفرانس هاست. اوی 10 كتاب بین المللی و 23 كتاب به زبان فارسی تالیف و تدوین كرده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت، الگوریتم های فراكاوشی، برای بهینه سازی سیستم ها و به خصوص سازه ها كاربرد دارند و 15 مورد از الگوریتم های موجود در این زمینه، توسط دكتر كاوه و دانشجویان وی گسترش یافته و در سطح جهانی مورد استفاده قرار گرفته اند. بعضی از این الگوریتم ها در كتاب “Advances in Metaheuristic Algorithms for Optimal Design of Structures”، Springer 2017 عرضه شده اند و كاربردهای آنها در كتاب Civil Engineering”، Springer 2017 “Applications of Metaheuristic Optimization Algorithms in توسط دكتر كاوه تهیه شده و توسط اشپرینگر به چاپ رسیده است.1397/01/23
18:29:25
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل