در گردهمایی استارتاپ های حوزه انرژی مطرح شد؛

تلفات 20 درصدی انرژی در بخش مسكن، نبود استارتاپ ها در حوزه انرژی

تلفات 20 درصدی انرژی در بخش مسكن، نبود استارتاپ ها در حوزه انرژی

دانلود فایل: دبیر ستاد توسعه فناوری های انرژی با تاكید بر استفاده از تكنولوژی های جدید در حوزه انرژی اظهار داشت: هم اكنون 20 درصد تلفات انرژی در بخش مسكن می باشد كه با استفاده از تكنولوژی های جدید می توان این میزان را كاهش داد.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر سیروس وطن خواه بامداد امروز در گردهمایی استارتاپ های حوزه انرژی با تاكید بر اهمیت حوزه انرژی در توسعه پایدار كشور، اضافه كرد: علی رغم تلاش های صورت گرفته، وضعیت كشور در دو بخش عرضه و تقاضا در حوزه های بهره وری، بهینه سازی و مصرف بهینه وضعیت مناسبی ندارد.

وی با تاكید بر اینكه ایران در شاخص هایی همچون شدت انرژی در جایگاه مطلوبی قرار ندارد، تصریح كرد: ادامه این روند ما را به ناكجاآباد خواهد برد و شاید هم اكنون هم برده باشد، بنابراین لازم است همه ما در هر جایگاهی كه هستیم در زمینه بهره وری، نگه داشت و بهینه سازی انرژی فكر جدی نماییم.

دبیر ستاد توسعه فناوری های انرژی افزود: این فكر كه تصور شود افرادی هستند كه اقداماتی در این حوزه اجرایی می كنند، فكر درستی نیست چون كه در حوزه فناوری در دنیا اتفاقات مهمی رخ داده است.

وی با اشاره به تكنولوژی های جدید عرضه شده در دنیا در حوزه های انرژی، اظهاركرد: این فناوری ها، بنیادهای فكری و اجرایی كسب و كارها را تا حدودی عوض كرده است كه همچون آن می توان به فناوری IT اشاره نمود كه اثرات آن را در كسب و كارها در كشور می توانیم مشاهده نماییم.

وطن خواه با اشاره به اینكه این فناوری ها، انگاره های ذهنی را تا حدود زیادی تغییر داده است، خاطرنشان كرد: امروزه فناوری IT و سایر تكنولوژی های جدید در حوزه های مختلف همچون مسكن، تغییرات اساسی تولید كرده، از این رو نشان داده است كه فناوری ها می توانند انگاره های ذهنی را تغییر دهند.

وی برگزاری این گردهمایی را توجه بیشتر به فناوری ها و تغییر انگاره های ذهنی دانست و اضافه كرد: ما در تلاش هستیم تا با استفاده از تكنولوژی های جدید، رویكردهای حوزه انرژی را اصلاح نماییم.

وی با تاكید بر اینكه روند گذشته نتیجه ای را به دنبال داشته است كه هم اكنون شاهد آنیم و ادامه داد: از این رو لازم است برای اصلاح این روند، فضایی مناسب برای عرصه كسب و كارهای جدید تولید نماییم.

وطن خواه بهبود وضعیت انرژی در كشور را در گرو فعالیت نقش آفرینان اصلی در این حوزه دانست و مهم ترین بازیگران اصلی این عرصه را آحاد مردم، كسب و كارهای خصوصی و استارتاپ ها با ایده نو عنوان نمود.

وی با تاكید بر اینكه استارتاپ ها می توانند انگاره های ذهنی مدیران سنتی را تغییر دهند، اظهار نمود: بر این اساس لازم است فضا برای حضور و رشد شتاب دهنده ها و كسب وكارهای نوین تولید شود، چون كه این امر منجر به تحول عظیم در حوزه انرژی می گردد.

دبیر ستاد توسعه فناوری های انرژی با تاكید بر اینكه حوزه انرژی برخلاف سایر حوزه ها با بخش های دولتی گره خورده است، ادامه داد: ولی از آن جا كه كسب و كارهای خصوصی با توده مردم سر و كار دارند؛ از این رو می توانند نقش مهمی در بهینه سازی مصرف و انتقال انرژی ایفا كنند.

وی با تاكید بر اینكه 20 درصد تلفات انرژی در بخش مسكن می باشد، تصریح كرد: در واقع بخش مسكن جایی است كه مردم عادی در آن حضور دارند، از این رو رسوخ فناوری در این بخش می تواند تحول عظیمی در حوزه مصرف انرژی تولید كند.

وطن خواه افزود: معاونت علمی و ستاد توسعه فناوری های انرژی برای تحقق بخشیدن این سیاست برنامه هایی را دنبال كرده و تلاش می كند تا با توسعه شتاب دهنده ها و استارتاپ ها افرادی با افكار نو را وارد این عرصه كند.

وی در عین حال با تاكید بر اینكه در حوزه انرژی شتاب دهنده ها و استارتاپ های زیادی وجود ندارد، اظهاركرد: معاونت علمی علاقه مند است كه شتاب دهنده ها در این حوزه توسعه یابد و در بخش هایی چون حمل و نقل و عرضه و تقاضا و همینطور بهینه كردن فرآیندها نقش ایفا كنند.

دبیر ستاد فناوری های انرژی تصریح كرد: معاونت علمی همینطور علاقه مند است كه بخش خصوصی را وارد عرصه های انرژی كند و امیدوار است كه در این نشست با تبادل نظرهای میان شركت كنندگان نقش مهمی در این عرصه ایفا كند.1397/02/01
12:57:51
5.0 / 5
4580
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل