دبیر اجرایی همایش خوارزمی تاكید كرد

لزوم معرفی خوارزمی بعنوان دانشمند بزرگ ایرانی

لزوم معرفی خوارزمی بعنوان دانشمند بزرگ ایرانی

دانلود فایل: دبیر اجرایی همایش خوارزمی اظهار داشت: آشنا كردن و معرفی خورازمی بعنوان یك دانشمند بزرگ ایرانی  و آشنا ساختن ایرانی ها با تحقیقات این دانشمند بزرگ از دلایل برگزاری همایش خوارزمی است.دكتر اسماعیل بابلی دبیر اجرایی همایش خوارزمی كه بامداد امروز در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهاركرد: به مناسبت یكصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی و با عنایت به اینكه نام دانشگاه ما خوارزمی است كنفرانسی برای بزرگداشت این حكیم بزرگ برگزار كرده ایم كه در این كنفرانس از اساتید خارجی و متخصصین داخلی كشور سخنرانی هایی مرتبط با اموری كه خوارزمی تحقیقاتی در آن ها انجام داده، خواهند داشت.

وی ادامه داد: خوارزمی در زمینه های جبر فلسفه نجوم و جغرافیا تحقیقات زیادی انجام داده است كه سخنرانان در این همایش درباره فعالیت های مهم وی در این حوزه سخنانی را بیان می كنند.

دبیر اجرایی كنفرانس خوارزمی اظهار نمود: سه نفر از اساتید خارجی از كشور هلند در این كنفرانس شركت دارند و كه یك سخنرانی و دو كارگاه آموزشی مرتبط با فعالیت هایی كه خوارزمی به وسیله شن در باره محاسبات ریاضی انجام می داده است برگزار می گردد.

وی اضافه كرد: در این كنفرانس مرتبط با كارهایی از حكیم خوارزمی كه كمتر به چاپ رسیده است و مردم كمتر از آن ها آشنایی دارند سخنرانی توسط یكی از اساتید دانشگاه هلند ایراد خواهد شد.

دبیر اجرایی همایش، "تاریخچه دانشگاه خوارزمی از ابتدا تاكنون"، "خوارزمی و جبر"، "فعالیت های خوارزمی در جغرافیا و الگوریتم" را همچون موضوعات سخنرانی های این كنفراس یك روزه عنوان نمود و اظهار داشت: آشنا كردن و معرفی خورازمی بعنوان یك دانشمند بزرگ ایرانی و آشنا ساختن مردم با تحقیقات این دانشمند بزرگ از دلایل برگزاری این همایش است.

وی با تاكید بر لزوم برگزاری كنفرانس خوارزمی اظهار نمود: خوارزمی یكی از دانشمندان مشهور ایرانی است كه دارای فعالیت چند وجهی بوده و به غیر از ریاضی در نجوم و جغرافیا هم فعالیت هایی را انجام داده است. ازاین رو آشنا كردن ایرانی ها با این دانشمند ایرانی كه در دنیا آوازه بلندی دارد از دلایل ضروری برای برگزاری این كنفرانس است.
1397/02/04
16:01:55
5.0 / 5
5056
تگهای خبر: دانشگاه , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل