تحقیق آمریكا از هواوی برای نقض احتمالی تحریمهای ایران

تحقیق آمریكا از هواوی برای نقض احتمالی تحریمهای ایران

دانلود فایل: دادستانهای آمریكایی در نیویورك سرگرم تحقیقات هستند تا دریابند آیا شركت هواوی تحریم های آمریكا مربوط به ایران را نقض كرده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از رویترز، دو منبع مطلع اظهار كردند مقامات آمریكایی از اواخر سال ۲۰۱۶ در حال تحقیقات درباره ارسال محصولات ساخت آمریكا به ایران و سایر كشورهای تحت تحریم از جانب هواوی هستند.
خبر تحقیقات وزارت دادگستری آمریكا در حالی انتشار یافته كه واشنگتن با هدف محدود كردن دسترسی هواوی و شركت ZTE به اقتصاد آمریكا، اقداماتی صورت داده است. دولت آمریكا مدعی است كه این شركتها با استفاده از فناوری آمریكایی از آمریكایی ها جاسوسی می كنند.
هواوی كه بزرگترین سازنده تجهیزات شبكه مخابراتی جهان و سومین تامین كننده بزرگ تلفن هوشمند است، اعلام نموده از همه قوانین و مقررات در كشورهایی كه در آنها فعالیت دارد شامل قوانین كنترل صادرات و تحریمهای سازمان ملل متحد، آمریكا و اتحادیه اروپا تبعیت كرده است.
تحقیقات از هوای مشابه تحقیقاتی است كه از شركت ZTE انجام شده است. آمریكا هفته گذشته فروش قطعات و نرم افزارهای شركتهای آمریكایی به ZTE را به علت نقض شرایط توافق مربوط به نقض تحریمهای ایران به مدت هفت سال ممنوع كرد. این شركت اكنون می گوید حیاتش به خطر افتاده است.
شركت ZTE كه در آمریكا تلفنهای هوشمند می فروشد، ۸۹۰ میلیون دلار جریمه پرداخت كرد و یك جریمه ۳۰۰ میلیون دلاری دیگر هم ممكن است به این شركت تحمیل شود.
به گفته دو منبع آگاه، مقامات آمریكایی هواوی را برای ادای توضیح در ارتباط با نقض تحریمها و صادرات احظار كرده اند. نیویورك تایمز آوریل گذشته گزارش داده بود كه احضاریه دفتر كنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری در دسامبر سال ۲۰۱۶ بدنبال احضاریه وزارت بازرگانی در تابستان همان سال صادر گردیده است.
هر دو شركت بر سر نگرانیهای امنیت سایبر، مكررا هدف تفحص قانونگذاران آمریكایی قرار گرفته اند.1397/02/07
15:49:59
5.0 / 5
4691
تگهای خبر: هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل