در مراسم پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه یكم مطرح شد

دانشگاه تهران، دانشگاه پیشگام در تأمین سرمایه برای كارآفرینان است

دانشگاه تهران، دانشگاه پیشگام در تأمین سرمایه برای كارآفرینان است

دانلود فایل: رئیس دانشگاه تهران در مراسم پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه یكم، دانشگاه تهران را دانشگاه پیشگام در تأمین سرمایه برای فعالیت های كارآفرینی دانشجویان و استادان دانست و اظهار داشت: دانشگاه آمادگی این را دارد كه سایر بخش های این صندوق را هم به بخش خصوصی واگذار كند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، محمود نیلی در مراسم "شروع پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه یكم دانشگاه تهران" كه امروز، 5 خردادماه با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد، با اشاره به اینكه امروز مسیر جدیدی برای دانشگاه، دانشجویان و كسانی كه می خواهند ایده خویش را به كسب و كار تبدیل كنند بوجود آمده است، مهم ترین وظیفه دانشگاه در كنار آموزش علم را تبدیل ایده ها به كسب و كار دانست و اظهار داشت: دانشگاه كارآفرین با برگزاری دوره های كارآفرینی و مدیریت كسب وكار و تشكیل پارك ها و مراكز رشد، بستر لازم برای تولید كسب و كار را فراهم نموده است.
وی، نكته دیگر را تأمین سرمایه عنوان و تصریح كرد: دانشگاه باید تأمین روش های جدید تأمین سرمایه را هم در دستور كار خود قرار دهد.
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینكه صندوق نوآوری و شكوفایی بخشی از این نیاز را تأمین می كند، از مدون شدن روش مدرن وی سی (VC) در سال ۹۴ اطلاع داد و افزود: در سال نخست تشكیل صندوق اعلام گردید كه شركت های وابسته به دولت نمی توانند سهامدار باشند؛ امروز هم عمده صندوق به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی در انتها دانشگاه تهران را دانشگاه پیشگام برای تأمین سرمایه فعالیت های كارآفرینی دانشجویان معرفی و ابراز امیدواری كرد تا سرمایه این صندوق افزایش یافته و صندوق های بیشتری هم تشكیل گردد.1397/03/06
13:08:35
5.0 / 5
4677
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل