برای اولین بار در كشور انجام شد؛

ساخت دستگاه كاتد كنی توسط متخصصین مجتمع مس سرچشمه

ساخت دستگاه كاتد كنی توسط متخصصین مجتمع مس سرچشمه

دانلود فایل: رییس تكنولوژی و ساخت امور خدمات فنی و مهندسی مجمتع مس سرچشمه با اشاره به اینكه سابقه ساخت دستگاه ˮكاتد كنیˮ در داخل كشور وجود نداشت، اضافه كرد: طراحی و ساخت این دستگاه بدست توانمند نیروهای متخصص صنعت مس سرچشمه برای اولین بار در كشور انجام و بزودی در مجتمع مس میدوك نصب خواهد شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، علی اكبری در در این رابطه اظهار نمود: بعد از طراحی دستگاه و ارسال نقشه های ساخت به شركت های داخلی جهت استعلام ساخت و نصب، استعلام های دریافت شده شركتهای داخلی نشان می داد، این شركتها توانایی ساخت نداشتند و قیمتهای بالایی را اعلام نموده بودند. بنابراین این كار به كارگاه ساخت مجتمع مس سرچشمه ارجاع و به صورت صفر تا صد در كارگاه ساخت مس سرچشمه ساخته شد.

وی اظهار داشت: تست دستی این دستگاه به صورت موفقیت آمیز انجام شده و منتظر قطعات ابزار دقیق و تابلوهای برق هستیم كه تست كامل آن انجام و بعد از رنگ آمیزی به "میدوك" ارسال و نصب آن در مجتمع مس میدوك صورت گیرد.

اكبری خاطرنشان كرد: برای این كار تیمی 10 نفره متشكل از 3 نفر تراشكار و فرزكار ماهر، 3 نفر جوشكار حرفه ای و یك نفر به عنوان مجری پروژه همكاری داشتند و علاوه بر آن اداره طراحی، اداره برنامه ریزی و ابزار دقیق هم 3 نفر از نیروهای متخصص خویش را به ساخت این پروژه اختصاص دادند.

افزایش ایمنی، سرعت وراندمان كار با ساخت دستگاه "كاتدا ستریپینگ"

سرپرست اسكلت فلزی مجتمع مس سرچشمه هم اظهاركرد: باتوجه به اینكه امروزه صنعت وتكنولوژی به سمت اتوماسیون پیش می رود، با ساخت دستگاه كاتد استریپینگ برای اولین بار در كشور، سیستم كاتدكنی لیچینگ میدوك هم از دستی به اتومات ارتقاء می یابد.

محمود خاندانی بیان كرد: این دستگاه نخستین نمونه كاملا" ایرانی و ساخت داخل است كه در جهت اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید ملی، توسط متخصصین زحمت كش و مجرب این كارگاه تولید شده است.

وی افزود: باتقویت دانش فنی پرسنل و با تكیه برتجربه قبلی (ساخت بخشی ازدستگاه كاتدكنی سرچشمه)، تمامی قطعات این دستگاه بومی سازی و دركارگاه ساخته شد.

سرپرست اسكلت فلزی مجتمع مس سرچشمه به مزیت های این دستگاه اشاره و اظهاركرد: از مهمترین خصوصیت های این دستگاه؛ بالابردن ایمنی فردی، سرعت كار و راندمان كاری می باشد. همینطور در سیستم سنتی(دستی) به علت نحوه جدایش ورق مسی از بلانك (ورق اولیه)، احتمال دفرمه شدن كاتد و بلانك وجود دارد ولی با استفاده از این دستگاه، ضمن اینكه كیفیت ورق كاتد مطلوب می باشد به بلانكها هم آسیبی نمی رسد.

خاندانی با اشاره به خصوصیت های طراحی و ساخت دستگاه اضافه كرد: یكی دیگر از مزیت های مهم این دستگاه، ساده بودن مكانیزم آن و در نتیجه سهولت تعمیر ونگهداری آن است. این خصوصیت و بسیاری ازخصوصیات دیگر سبب شده تا این دستگاه قابل رقابت با نمونه مشابه خارجی باشد وحتی بهتر از آن باشد.

او همینطور بیان كرد: باتوجه به كمبودنیرو دركارگاه وانجام دادن درخواست كارهای واحدهای مجتمع، ابتدا فكر نمی كردیم كه با این حجم كار بتوانیم به سرعت پیش برویم.اما باتوجه به توانایی نیروهایمان یقین داشتیم كه ازعهده كار برمی آییم.

وی بیان كرد: این پروژه به ما آموخت كه؛ با تاكید بر دانش وتجربه پرسنل و بها دادن به نیروهای جوان می توان گام های مهمی برای پیشرفت واعتلای صنعت مس برداشت.


این دستگاه برای پولینگ 180 كاتد در ساعت طراحی شده است

به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، كارشناس ارشد بهینه سازی مصرف انرژی مجتمع مس سرچشمه هم كه طراح این دستگاه می باشد، از پیشرفت 95 درصدی ساخت این دستگاه جهت بهره برداری در واحد لیچینگ مجتمع مس شهربابك اطلاع داد و اظهار داشت: این دستگاه با عنایت به ظرفیت لیچینگ میدوك برای پولینگ 180 كاتد در ساعت طراحی شده است.

حسن آبادی اضافه كرد: مراحل طراحی و ساخت قطعات به آخر رسیده است و هم اكنون در حال نصب و تست اولیه دستگاه در كارگاه ساخت سرچشمه هستیم، تمامی تست ها با موفقیت انجام گرفته و تا دو ماه آینده این دستگاه در لیچینگ میدوك به بهره برداری كامل خواهد رسید.

وی تصریح كرد: این دستگاه برپایه فن آوری بومی و تاكید به دانش فنی متخصصان مجتمع مس سرچشمه تولید شده و با جایگزینی این دستگاه به جای شیوه سنتی ورق كنی، گامی مهمی در عرصه صنعت مس برداشته شده است.

وی ادامه داد: با طراحی و ساخت این دستگاه، صنعت مس توانایی خویش را در ساخت تجهیزات مورد نیاز خود و كشور را به اثبات رسانده است.

1397/03/11
12:24:54
5.0 / 5
4589
تگهای خبر: پروژه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل