رییس شورای سیاستگذاری جشنواره تاكید كرد

لزوم تقویت ارتباط انجمن های علمی با جشنواره ملی حركت

لزوم تقویت ارتباط انجمن های علمی با جشنواره ملی حركت

دانلود فایل: رییس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره ملی حركت اظهار داشت: جشنواره ملی حركت باید زمینه ساز تولید انگیزه جستجوی علمی، مسیری برای پیوند انجمن های علمی با صنعت و نیازهای جامعه و عرصه ای برای بروز و ظهور خلاقیت ها و ایده های مبتكرانه دانشجویان باشد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، محمدهادی عسكری همزمان با ابلاغ دستورالعمل اجرایی یازدهمین جشنواره ملی حركت با اشاره به آغاز فرآیند این دوره از جشنواره به دنبال ابلاغ دستورالعمل، اظهار نمود: تاكید بر تقویت ارتباط انجمن های علمی و جشنواره با صنعت، ارتقای كیفیت بخش نمایشگاهی، فراهم آوردن امكان گفت وگو و توسعه تعاملات علمیِ ملی و بین المللی و تقویت حوزه های رقابتی و داوری جشنواره بر مبنای استانداردهای علمی همچون اهدافی است كه جهت گیری عمده این دوره از جشنواره را تشكیل می دهد.
وی با اشاره به اینكه جشنواره ملی حركت حاصل فكر و عمل بدنه كارشناسی دانشگاه ها است، اظهار داشت: بخش رقابتی جشنواره كانون ارزیابی دستاوردها و فعالیت های علمی دانشجویی است و بیش از هر بخش دیگر دقت نظر، جامعیت و كاربرد معیارهای علمی را می طلبد.
وی در این خصوص اضافه كرد: تعیین حوزه های رقابتی جشنواره و برخی تغییرات بوجود آمده در دستورالعمل این دوره، حاصل جمع بندی نظرات كارشناسی، بررسی های میدانی انجام شده و دیدگاه هایی است كه از سوی دانشگاه ها و دانشجویان عرضه شده است.
رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی حركت در ادامه با تاكید بر هویت دانشجویی جشنواره اظهار نمود: جشنواره ملی حركت باید زمینه ساز تولید انگیزه جستجوی علمی، مسیری برای پیوند انجمن های علمی با صنعت و نیازهای جامعه و عرصه ای برای بروز و ظهور خلاقیت ها و ایده های مبتكرانه دانشجویان باشد.
او همینطور سیاست اداره كل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم را رسیدن به اهداف ذكر شده در پرتو جلب مشاركت دانشجویان و اهتمام مدیریت های فرهنگی دانشگاه ها خواند و اظهار نمود: سیاستگذاری جشنواره معطوف به دستاوردهای علمی برای تولید و تقویت گروه های علمی و تخصصی بعنوان مجموعه های توانمند و مسئول در قبال شرایط و مسائل ملی است.

مدیركل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم همینطور با تاكید بر همكاری متقابل، تعامل پویا و هم اندیشی بین اداره كل فرهنگی وزارت علوم و معاونت فرهنگی دانشگاه ها، تحقق چنین شرایطی را لازمه موفقیت در فعالیت های فرهنگی و بخصوص جشنواره حركت خواند.
عسكری با اشاره بر لزوم تحول و تغییر در بعضی از بخش های جشنواره، اظهار داشت: تحول و تغییر در بعضی از حوزه ها و رویكردهای جشنواره بر مبنای سنجش های به عمل آمده و با عنایت به اقتضائات فضای دانشگاهی و لزوم های برآمده از نیازها و تحولات علمی جامعه صورت گرفته است.
مدیركل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اضافه كرد: دو دهه از فعالیت انجمن های علمی دانشجویی می گذرد و در این مدت 10 دوره جشنواره حركت برگزار شده است. بدون تردید ماندن در وضعیت فعلی و كلیشه های جشنواره بدون توجه به اقتضائات فعلی و مطالبات دانشجویان برای جشنواره آفت بوده و سبب هدر رفت منابع انسانی و مالی خواهد شد.
عسكری اظهار داشت: به جهت اینكه جشنواره ملی حركت وضعیت پویا و اثربخشی داشته باشد، باید به سرعت كاستی های آن مرتفع شود.

وی پویایی و هدفمندی جشنواره را ضامن اعتبار علمی و فرهنگی آن خواند و بر تلاش فعالان انجمن های علمی و نیروهای كارشناسی دانشگاه برای رسیدن به وضعیت مطلوب تصریح كرد.
مدیركل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در انتها تصریح كرد: با عنایت به تغییرات دستورالعمل و نحوه حضور دانشگاه ها در حوزه های رقابتی و جشنواره ملی حركت، ضروری می باشد دانشگاه ها ضمن اطلاع رسانی گسترده به انجمن های علمی دانشجویی و دانشجویان، مدیران و كارشناسان حوزه ذیربط اهتمام ورزیده و دقت لازم برای برگزاری این دوره از جشنواره و همكاری با دبیرخانه مركزی جشنواره را مبذول نمایند.1397/03/14
23:46:48
5.0 / 5
4603
تگهای خبر: تولید , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل