معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه:

كردستان از پیشروان شركت های دانش بنیان است، اندیشه جزیره ای زندگی كردن در جهان جایگاهی ندارد

كردستان از پیشروان شركت های دانش بنیان است، اندیشه جزیره ای زندگی كردن در جهان جایگاهی ندارد

دانلود فایل: معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: پارك علم و فناوری كردستان یكی از پیشتازترین مجموعه های علمی و فناوری كشور است، به همین خاطر در سال مالی آتی حمایت ویژه اعتباری از پارك علم و فناوری كردستان خواهیم كرد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سعید نمكی در بازدید از پارك علم و فناوری كردستان با بیان اینكه یكی از سیاست های دولت پشتیبانی از پارك های علم و فناوری و شركت های دانش بنیان در جهت تبدیل اندیشه ها به سرمایه است، اظهار نمود: امروزه شركت های دانش بنیان و پارك های علم و فناوری بعنوان خالقان ثروت شناخته می شوند.
وی اضافه كرد: با عنایت به این امر سعی شده است كه در بودجه سال 97 و قانون برنامه ششم توسعه كشور توجه ویژه ای به پارك های علم و فناوری و شركت های دانش بنیان شود.
معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با بیان اینكه اندیشه جزیره ای زندگی كردن در جهان كنونی جایگاهی ندارد، خاطرنشان كرد: به همین خاطر می طلبد كه شركت های دانش بنیان با صاحبان فن و تكنولوژی در سطح جهان و پارك های علم و فناوری داخل كشور ارتباط قوی برقرار سازند.
وی با تاكید بر اینكه كردستان دارای ظرفیت ویژه ای در نیروی انسانی است، اظهار داشت: این توانایی و ظرفیت می تواند كردستان را بعنوان یكی از استان های پیشرو در سطح ملی معرفی نماید.
نمكی با اشاره به اینكه باید سازوكاری مشخص را برای مانیتورینگ مجموعه های دانش بنیان بعد از خودكفایی و خروج از پارك در نظر گرفت، اظهار داشت: امری كه نباید از آن غفلت كرد، حضور شركت های قوی مشاوره ای در كنار این مجموعه است.
وی با اشاره به اینكه در قانون بودجه به صورت سالانه شاهد رشد شش و هفت دهم درصد هستیم، تصریح كرد: خوشبختانه این مهم برای شركت های دانش بنیان به صورت میانگین 50 درصد بوده است.
معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه وبودجه كشور بابیان اینكه استان كردستان همواره برای ایرانی ها افتخارآفرین بوده است، تصریح كرد: در آینده نزدیك اتفاقات بزرگی در كردستان رقم می خورد و اطمینان دارم كردستان به یكی از قطب های علمی، فناوری و تولید ایران تبدیل خواهد شد.
وی با بیان اینكه بر مبنای رصد كارشناسان این سازمان در سطح ملی، خوشبختانه مجموعه پارك علم و فناوری كردستان بعنوان یكی از پیشتازترین مجموعه های علمی و فناوری كشور مطرح است، خاطرنشان كرد: بدون شك در سال مالی آتی حمایت ویژه اعتباری از پارك علم و فناوری كردستان خواهیم كرد.
1397/04/01
12:18:54
5.0 / 5
4564
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل