دادگاه فدرال استرالیا اپل را جریمه كرد

دادگاه فدرال استرالیا اپل را جریمه كرد

دانلود فایل: دادگاه فدرال استرالیا اپل را تحت تاثیر عدم خدمت رسانی و اطلاع رسانی درست درباره تعمیر آیفون های معیوب و بروز Error ۵۳ در این محصولات، به پرداخت ۷.۶ میلیون دلار جریمه محكوم نمود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت Independent Online، دادگاه فدرال استرالیا به منظور حفاظت از حقوق مصرف كنندگان در این كشور، شركت آمریكایی اپل را به علت عدم اطلاع رسانی درست و به موقع در زمان تعمیر دستگاه های معیوب و مشكل دار آن ها، ۶.۷ میلیون دلار جریمه كرد.

مقامات قضایی در این دادگاه بر این باورند كه كوتاهی و سهل انگاری اپل درباره تعمیر دستگاه های آیفون و آی پد باعث بروز اختلال « Error ۵۳» شده است و بدین ترتیب، حقوق مصرف كنندگان استرالیایی از جانب اپل نقض شده است.

این اختلال برای اولین بار در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی در بعضی از گوشیهای آیفون ۶ رویت شد و اوایل سال ۲۰۱۶ كه خسارات بسیار زیاد و جبران ناپذیری را برای كاربران محصولات اپل در این كشور تولید كرد، مبحث نقض حق مصرف كنندگان رسانه ای شد و دادگاه فدرال استرالیا ظرف مدت دو سال، لیستی از تمام محصولات مذكور تهیه كرد.

این خطا و اختلال كاملا گوشیهای هوشمند آیفون و آی پد را از لحاظ سخت افزاری از كار می اندازد، به گونه ای كه بعضی از كاربران گفته بودند، در صورت تعمیر دكمه اصلی یا هوم گوشی، این خطا ظاهر می گردد و گوشی عملا از دسترس خارج شده و از بین رفته است.

اپل در واكنش به این مساله، ضمن تائید مشكل مذكور، آن را مربوط به سیستم امنیتی تشخیص هویت و شناسایی چهره دستگاه عنوان نمود.

كمیسیون ACCC استرالیا در بیانیه ای اعلام نمود كه بر مبنای قوانین و مقررات مربوط به حقوق مصرف كننده در استرالیا، در صورت مشكل پیدا كردن محصولات، شركت سازنده موظف است محصولات مذكور را تعمیر كند و در صورت خراب شدن یا عدم تعمیر آن ها، به پرداخت جریمه محكوم می گردد.

البته این اولین باری نیست كه این كمیسیون استرالیایی با اپل آمریكا درگیر شده است، بلكه در سال قبل ۲۰۱۷ میلادی بود كه این كمیسیون مجوز لازم به بزرگترین بانك های این كشور را برای همكاری با اپل درباره تولید پلتفرم پرداخت آنلاین و اینترنتی صادر نكرد.

همچنین این كمیسیون پنج سال پیش بود كه به خاطر گمراه كردن مشتریان در حوزه بازاریابی اپل برای شبكه های ۴G، این شركت را ۲.۳ میلیون دلار جریمه كرد.
1397/04/02
21:58:03
5.0 / 5
4543
تگهای خبر: تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل