اختصاص فصلی از كتاب جدید الزویر به طرح كلان شبكه هوشمند برق ایران

اختصاص فصلی از كتاب جدید الزویر به طرح كلان شبكه هوشمند برق ایران

دانلود فایل: سند راهبرد توسعه ملی شبكه هوشمند برق ایران كه مربوط به طرح كلان ملی «شبكه هوشمند برق ایران و پیاده سازی نمونه» است در كتاب « Application of Smart Grid Technologies » منتشر گردید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، پروفسور گئورگ قره پتیان، مجری طرح كلان ملی «شبكه هوشمند برق ایران و پیاده سازی نمونه» در دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: شورای عالی عتف یك مجموعه از موضوعات تحقیقاتی مهم كشور را بعنوان پروژه ملی مطرح كرده است كه یكی از این طرح ها طرح شبكه هوشمند برق ایران بود.

وی با اشاره به اینكه سند این طرح كلان ملی با محوریت دانشگاه صنعتی امیركبیر به مرحله اجرایی رسید، تصریح كرد: این طرح با همكاری دانشگاه های شهید بهشتی و فردوسی مشهد انجام گرفته است.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر ادامه داد: تهیه اسناد راهبردی این طرح كلان به عهده دانشگاه صنعتی امیركبیر بود كه این كار را شروع كردیم و توانستیم در سال 1395 سند راهبرد ملی توسعه دانش بنیان شبكه هوشمند برق ایران را در شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب برسانیم.

وی عنوان كرد: كار پژوهشی این طرح را ادامه دادیم و با پیشنهادی كه به من از سمت «Academic press Elsevier» بعنوان یك انتشارات بین المللی شناخته شده در سطح جهان ارسال شد، ما اقدام به كار كردیم.

به قول قره پتیان، كتاب «كاربرد فناوری های شبكه های هوشمند» از كتابهای جدید این انتشارات است كه مطالعات كاربردی در سطح دنیا را شامل می شود؛ خوشبختانه یك فصل از این كتاب به طرح كلان ملی ایران اختصاص یافت.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر خاطرنشان كرد: سند استراتژیك و طرح «فهام» كه مقرر است در 5 نقطه از كشور اجرا شده یا شود، از مباحثی هستند كه در كتاب «كاربرد فناوری های شبكه های هوشمند» مطرح شده است.

وی تصریح كرد: در این كتاب توسط نویسندگان دیگری مباحثی در مورد اقدامات انجام شده در امریكای شمالی، جنوبی و اروپا گنجانده شده است. در ارتباط با آمریكای شمالی و خود آمریكا یك فصل از كتاب توسط پروفسور شاهیده پور از دانشگاه ایلینویز آمریكا تالیف شده است.

وی با اشاره به اینكه اقدامات در مبحث شبكه هوشمند برق ایران در سطح بین المللی انجام شده، تصریح كرد: ماه گذشته این كتاب به چاپ رسیده است. این كتاب 14 فصل دارد كه در قسمت آسیا، اطلاعات این طرح از كشور ایران و روسیه را در بر دارد.

وی با اشاره به اینكه مطالعات ما در كنار مطالعات به روز دنیا گنجانده شده است، اظهار داشت: همینطور طرح فهام (فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی)
در قالب فصل دو در كتابی با عنوان (Application of Smart Grid Technologies) «كاربرد فناوری های شبكه های هوشمند» توسط انتشارات Academic Press
وابسته به موسسه Elsevier به چاپ رسید.

بر مبنای اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیركبیر، نویسندگان این فصل پروفسور قره پتیان، دكتر صلای نادری، مهندس هادی مدقق و دكتر علیرضا ذكریازاده هستند.
1397/04/10
14:17:22
5.0 / 5
4815
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل