در آئین تبادل تفاهمنامه همكاری در زمینه توسعه ارز دیجیتال مطرح شد

اقتصاد كشور نیازمند استفاده از ارز دیجیتال است، با رعایت چارچوب ها بسترفناوری بلاك چین فراهم گردد

اقتصاد كشور نیازمند استفاده از ارز دیجیتال است، با رعایت چارچوب ها بسترفناوری بلاك چین فراهم گردد

دانلود فایل: معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در آئین تبادل تفاهم نامه همكاری با بانك مركزی در زمینه توسعه ارز دیجیتال و فناوری های مالی، شرایط كنونی اقتصاد كشور را نیازمند استفاده از ارز دیجیتال دانست و اظهار داشت: چنانچه این حوزه به درستی مدیریت شود، منفعت بسیاری را نصیب كشور خواهد نمود.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا علیرضا دلیری در آئین تبادل تفاهمنامه همكاری در زمینه توسعه ارز دیجیتال و فناوری های مالی با بانك مركزی كه امروز 12 تیر در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، با اشاره به اینكه بسترسازی برای تكنولوژی های جدید دانش بنیان، فعال كردن تولید و بستر دانش و زیرساخت های اولیه آن ها باید در معاونت علمی شكل بگیرد، اظهار داشت: در چند سال قبل اتفاقات خوبی در این زمینه افتاده و تاثیر آن در بخش اقتصاد احساس شده است.

وی بستر فناوری اطلاعات در حوزه شكل گیری دانش بنیان را بستری پررنگ توصیف كرد و اضافه كرد: ما در معاونت علمی برای رشد و فعالیت بدون دغدغه این شركت ها ظرفیت تولید كردیم و امیدواریم آن ها بتوانند با سرعت بیشتری در اقتصاد كشور نفوذ كنند.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با تاكید بر اینكه زیرساخت اقتصاد كشور باید با استفاده از اقتصاد دانش بنیان و فناوری های جدید شكل بگیرد، ادامه داد: امروز بیش از پیش احساس می گردد كه اقتصاد كشور باید خودش را با این بخش ها هماهنگ كند.

دلیری فعالیت در فضای استارتاپی و دانش بنیان كنونی را یك برند دانست و افزود: بدنه بخش دولتی باید به این بخش انتقال پیدا كرده و بدنه خصوصی هم باید احساس كند كه این بخش قابل اعتماد و برای سرمایه گذاری مناسب می باشد.

وی تشریح كرد: تا سال 93 – 92 امكان مذاكره با روسای بانك ها به منظور انجام سرمایه گذاری و عرضه تسهیلات از جانب آن ها وجود نداشت، این در شرایطی است كه طی سال های اخیر مبلغ 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات از جانب بانك ها به این شركت ها عرضه شده است.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همینطور از تمایل بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه های فناوری های نوین اطلاع داد و اضافه كرد: با نگاهی به سابقه پرداخت های مالی بانك مركزی هم متوجه می شویم كه پرداخت ها در این بخش ماه به ماه در حال افزایش می باشد.

دلیری ضرورت برنامه ریزی و انسجام بیشتر در این بخش را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: لازم است كه همه افراد فعال چه در حوزه سرمایه گذاری، چه در زمینه پروژه های دانشگاهی یا عرضه تسهیلات زیر یك چتر قرار گیرند كه البته در یكی دو سال قبل كارگروه ساماندهی دقیق تر این امر در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشكیل شده است.

وی یكی از بخش های مهم در حوزه شركت های دانش بنیان را كه به سرعت می تواند بر بخش های مختلف اقتصاد كشور اثر بگذارد، "فناوری های مالی" نام برد و توضیح داد: هم اكنون دنیا بستر ویژه ای برای فناوری های مالی باز كرده كه حوزه فناوری اطلاعات مكمل آن است.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به بحث فین تك و شوكی كه چند سال قبل به جهت ناهماهنگی ها در آن حوزه در فضای كشور به وجود آمد، تصریح كرد: فناوری ها باید شكل بگیرند و فعالیت كنند و ما هم باید خط قرمزهای نظام را مدنظر قرار داده و خودمان را با رشد و فعالیت آن ها هماهنگ نماییم.

دلیری با بیان اینكه امروز مقرر است نخستین بند این قانون را تدوین نماییم، خاطرنشان كرد: با این وجود تا عملكردی در این حوزه نداشته باشیم، نمی توانیم دستورالعملی تدوین كرده یا بستری را فراهم نماییم كه ندانیم در آن چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی زنجیره بلوكی یا بلاك چین را بعنوان یك تكنولوژی جدید بیان كرد و با اشاره به اینكه مرزها از باب انتقال اطلاعات باز است و امكان محدودسازی آن ها وجود ندارد، ادامه داد: باید با رعایت چارچوب های نظام بستر این فناوری فراهم شده و دستور كار اصلی ارز دیجیتال معین شود.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح كرد: در چند سال آینده 50 درصد معاملات دنیا با ارز دیجیتال انجام می شود، ازاین رو مهم می باشد اتفاقاتی كه در مورد تلگرام در كشور افتاد، تكرار نشود.

دلیری در همین زمینه به موضوعاتی همچون تولید ارز مشترك با برخی كشورها و استفاده از آن در مبادلات، تولید ارز خصوصی داخلی و بحث منابع انرژی اشاره و ابراز امیدواری كرد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بتواند با همكاری بانك مركزی دستورالعملی به نیابت از دولت و بخش خصوصی در زمینه ارز دیجیتال تدوین كند.

وی در انتها افزود: ما در معاونت علمی هر چند دولت و حاكمیت هستیم، اما این را در نظر داریم كه همه فعالیت ها در این زمینه در بخش خصوصی اتفاق بیفتد، ازاین رو موانع را برداشته و در كنار شما خواهیم بود.1397/04/12
21:37:32
5.0 / 5
4562
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل