اعطای بالاترین درجه علمی اروپا به استاد تمام پژوهشگاه زلزله شناسی

اعطای بالاترین درجه علمی اروپا به استاد تمام پژوهشگاه زلزله شناسی

دانلود فایل: استاد تمام پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله موفق به دریافت معتبرترین درجه علمی اروپا از كشور فرانسه شد.به گزارش خبرنگار ایسنا، "هابیلیتاسیون"، قابلیت هدایت پژوهش و آموزش دانشگاهی جامع و پیش نیاز دستیابی به درجه پروفسوری بخصوص در دانشگاه های "فرانسه"، "آلمان"، "اتریش" و "سوئیس" و همینطور بسیاری كشورهای اروپایی است.

علی رغم همه تغییرات اعمال شده در سه دهه اخیر در سامانه آموزش عالی اروپایی در خلال فرایند "بولونیا"، "هابیلیتاسیون" همچنان بالاترین درجه كیفیت علمی در طول فرایند آزمون دانشگاهی و امور پژوهشی در كشورهای اروپایی به حساب می آید و هم اكنون در فرانسه این درجه علمی، معتبرترین و بالاترین درجه دیپلم علمی آكادمیك است.

مبنای دریافت درجه هابیلیتاسیون، "هدایت پژوهشی"، "داشتن سابقه پژوهش مستقل بعد از دریافت درجه دكتری"، "هدایت دانشجویان تحصیلات تكمیلی و "نوشتن تزی" كه شامل مروری بر مجموعه پژوهش های با كیفیت بالای بین المللی انجام شده پس از دریافت درجه دكتری است.

این مدرك علمی به دكتر مهدی زارع، عضو هیات علمی پژوهشگاه بین المللی زلزله و مهندسی زلزله اعطا شده است.

وی مدرك كارشناسی خویش را در رشته زمین شناسی ​از دانشگاه تهران در سال 1369 دریافت كرد و در سال 1373 در مقطع كارشناسی ارشد رشته "زمین شناسی مهندسی" از ​دانشگاه تربیت مدرس فارغ التحصیل شد. وی در سال 1374 با كسب بورسیه دولت فرانسه، در دوره دكتری مشغول به تحصیل شد.

زارع دكترای تخصصی خویش را در رشته "زلزله شناسی مهندسی (ژئومكانیك)" از دانشگاه "گرونبل" فرانسه در سال 1377 دریافت كرد.

اولین پژوهش در سطح رساله دكتری بر روی داده های شتابنگاری زلزله های ایران و عرضه نخستین مدلهای كاهندگی جنبش زمین در ایران همچون تحقیقات وی در این حوزه می باشد.

این عضو هیات علمی و استاد تمام پایه ۲۶ درپژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله موفق به دریافت درجه هابیلیتاسیون در هدایت پژوهش با تخصص تحلیل خطر زلزله در منطقه خاورمیانه شد.

۸۰ مقاله در مجلات بین المللی معتبر علمی با تعداد كل ارجاعات به مقالات در سطح بین المللی 770 مورد و نویسنده و مترجم 12 كتاب علمی از دیگر فعالیت های علمی وی است.

از جمله عناوین این كتاب ها می توان به 3 كتاب از انتشارات پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با عنوان های "مقدمه ای بر زلزله شناسی كاربردی"، "مبانی تحلیل خطر زمین لرزه" و "تحلیل خطر و ریسك زلزله" اشاره نمود.

عنوان های پژوهش های تخصصی كه در تز هابیلیتاسیون دكتر زارع مورد تاكید قرار گرفت، به این شرح است:

تصحیح و توسعه كاتالوگ لرزه خیزی ایران و خاورمیانه،
پژوهش بر روی بزرگای بیشینه در پهنه های مختلف لرزه زمین ساختی ایران
عرضه نقشه جدید پهنه بندی خطر زلزله در ایران و عرضه چالش های آنالیز خطر
بازبینی نقشه های پهنه بندی خطر زلزله در ایران
ارزیابی خطر و ریسك زلزله در پهنه های شهری و پر جمعیت ایران

علاوه بر آن در سال 1396 وی توانست از تز هابیلیتاسیون در دانشكده و رصدخانه علوم زمین دانشگاه استراسبورگ فرانسه دفاع كند.

هیات ژوری دریافت این درجه علمی متشكل از پروفسور "بروستل" از آلمان، پروفسور "زولو" از ایتالیا، پروفسور "مگی" و پروفسور "بارد" از فرانسه بودند.
1397/04/19
13:23:46
5.0 / 5
4576
تگهای خبر: دانشگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل