اختصاص 20 هكتار زمین به پارك علم و فناوری در دانشگاه لرستان

اختصاص 20 هكتار زمین به پارك علم و فناوری در دانشگاه لرستان

دانلود فایل: رئیس دانشگاه لرستان و دبیر كارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان از اختصاص 20 هكتار زمین به پارك علم و فناوری در این دانشگاه اطلاع داد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر خسرو عزیزی اظهار نمود: بر مبنای استفاده از تجربیات دانشگاه های معتبر كشور، در سایت مركزی دانشگاه لرستان، 20 هكتار زمین به پارك علم و فناوری استان اختصاص داده شده است تا شركت های دانش بنیان در این مكان مستقر شوند و قرار گرفتن پارك علم و فناوری در كنار دانشگاه، یكی از مؤلفه های مهارت آفرینی دانشجویان است.

وی خاطرنشان كرد: در استان برخورداری همچون اصفهان، شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در كنار دانشگاه صنعتی اصفهان قرار دارد و اعضای كارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری لرستان از این شهرك علمی و تحقیقاتی بازدید كردند كه 530 هكتار مساحت دارد و دو پارك علم و فناوری شیخ بهایی و ابوریحان هم هركدام 40 و 21 هكتار مساحت دارند تا فضای كافی برای استقرار و فعالیت شركت های دانش بنیان و فناور در آنها وجود داشته باشد.

عزیزی افزود: مهم می باشد كه مهارت آفرینی را در سطح دانشجویان افزایش بدهیم و با این هدف و بر مبنای استفاده از تجربیات دیگر استان های موفق در این زمینه، پارك علم و فناوری استان هم در جوار دانشگاه لرستان تولید شده است تا مهارت آفرینی دانشجویان، تقویت شود.

وی ادامه داد: در سایت مركزی دانشگاه لرستان كه در منطقه كمالوند خرم آباد قرار دارد، از چهار سال قبل تاكنون، مركز كارآفرینی و شتابدهی و مركز رشد واحدهای فناور دانشگاه لرستان بوجود آمده كه یك گام مهم در جهت تقویت مهارت آفرینی و پشتیبانی از ایده پردازی فناوران و ایده های خلاقانه و تبدیل این ایده ها به تجاری سازی است.

دبیر كارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان افزود: همینطور در دانشگاه لرستان، آیین نامه های ارتقای علمی اعضای هیئت علمی بر مبنای توجه به پژوهش های كاربردی اصلاح شده اند و مشوق های لازم در این زمینه لحاظ شده است كه همگی در جهت تقویت مفهوم دانشگاه نسل سوم است كه دانشگاهی است كارآفرین و مهارت آفرین!

عزیزی افزود: در دانشگاه نسل سوم، این مورد مهم می باشد كه رشته های تحصیلی دانشگاه در ارتباط با نیازها و ظرفیت های منطقه ای و استانی باشند و ارتباط بین دانشگاه و صنعت افزایش یابد تا دانشگاه بتواند نقش پیشتازی برای رفع مشكلات و چالش های منطقه ای و استانی را ایفا كند.
1397/04/30
19:12:50
5.0 / 5
4566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل