مدیر مركز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان كرد

چرخش صنایع به سمت استفاده از محصولات دانش بنیان

چرخش صنایع به سمت استفاده از محصولات دانش بنیان

دانلود فایل: مدیر مركز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار داشت: با سیاست های كلی نظام در خصوص استفاده از كالای ایرانی امسال و همینطور تحریم های اعمال شده، چرخش خرید شركت ها و صنایع استان به محصولات داخلی و شركت های دانش بنیان بیشتر خواهد بود.


یحیی میرزایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: مراكز رشد مبتنی بر اقتصاد مقاومتی هستند و یكی از الگوهای اساسی فضای كسب و كار ما نیازسنجی محصولات صنایع استان است كه استفاده مفید داشته باشند و بخشی از تحریم هایی كه روی برخی محصولات استراتژیك گذاشته می گردد به نحوی با این ابزار تامین گردد.
وی ادامه داد: سیاست كلی كه ما در نظر گرفته ایم بر مبنای نیازسنجی است تا شركت های توانمند با عنایت به نیازهای صنعتی، خلاقیت خویش را جهت دهی كنند و مشتری را از پیش آماده داشته باشند. این كار نیاز صنعت را بر طرف می كند و بازار هم از پیش تعیین شده است. با این راهكار به شكلی امنیت فروش محصول تامین شده و اساسی ترین نیاز مشتری هم رفع شده است.
مدیر مركز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به شعار پشتیبانی از كالای ایرانی، عنوان كرد: با عنایت به تغییر سیاست كشور و فشارهایی كه از بیرون به صنایع وارد می شود، جهت دهی نیاز شركت ها با محصولات دانش بنیان امسال بیشتر خواهد بود. با سیاست های كلی نظام كه امسال استفاده از كالای ایرانی است و همینطور تحریم های وارده، چرخش خرید شركت های استان به محصولات داخلی و شركت های دانش بنیان بیشتر خواهد بود.
میرزایی افزود: افزایش نرخ ارز هم دو وجه برای شركت های دانش بنیان خواهد داشت؛ وجه اول این است كه بخشی از قطعات و مواد مورد استفاده شركت ها به ناچار وارداتی هستند كه افزایش نرخ ارز باعث افزایش قیمت تمام شده خواهد شد. از سویی یك مزیت دارد و افزایش نرخ ارز برای تولیدكنندگان و بخصوص تولیدكنندگانی كه صادرات می كنند، باعث درآمد ریالی بیشتر نسبت به قبل می گردد.
وی ادامه داد: آنچه مهم می باشد عدد نرخ نیست بلكه ثبات آن است و تغییرات نرخ ارز و نوسانات آن باعث دردسر می گردد. عدد نرخ یك تاثیر اساسی در بازار می گذارد اما اگر یك عدد ثابت بماند شرایط بهتر خواهد بود.
مدیر مركز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اینكه محصولات قابل صادرات جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاران دارند، اظهار داشت: امروز سرمایه گذاران به سمت تولیداتی می آیند كه بازار هدف آن علاوه بر بازار داخل، بازار خارج هم باشد چراكه از فروش این محصولات، ارز بین المللی و در نتیجه درآمد ریالی بالاتر حاصل می گردد اما به تبع آن محصولاتی كه تنها در بازار داخل به فروش می رسند جذابیت كمتری دارند.



1397/05/04
18:27:54
5.0 / 5
4400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل