وزیر علوم مطرح كرد

دانشگاه ها و مراكز پژوهشی می توانند در حل مشكلات نهادهای اجرایی مشاركت كنند

دانشگاه ها و مراكز پژوهشی می توانند در حل مشكلات نهادهای اجرایی مشاركت كنند

دانلود فایل: وزیر علوم اظهار داشت: با عنایت به پتانسیل موجود در كشور ما توانایی علمی برای حل حدودا همه مسائل مطرح شده را داریم. بر همین مبنا به وزارتخانه ها و نهادهای اجرایی اعلام كردیم كه دانشگاه ها و مراكز پژوهشی می توانند در حل مسائل و مشكلات پیش روی این نهادها مشاركت كنند.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، وزیر علوم در حاشیه همایش و نمایشگاه پارك های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز در جمع خبرنگاران در مورد ارسال نامه ای به دانشگاه ها برای پشتیبانی از تولید داخل، اضافه كرد: در شرایط حاضر نامه ای به دانشگاه ها داده شده و از آن ها خواستیم كه در بحث های برنامه ریزی خود به این مقوله توجه نمایند.

وی با اشاره به اینكه با همه وزارتخانه ها و نهادهایی كه فعالیت اجرایی در كشور دارند، مكاتبه كردیم، اظهاركرد: ما اعلام آمادگی كردیم كه دانشگاه ها و مراكز پژوهشی می توانند به حل مسائل و مشكلات پیش روی این نهادها مشاركت كنند، البته ما هم اكنون پروژه های تحقیقاتی و فناوری متعددی با وزارتخانه ها و سازمان های مختلف تعریف كردیم و الان این پروژه ها وسعت بیشتری پیدا كرده اند.

وزیر علوم با اشاره به توانمندی های دانشگاه ها در حل خیلی از مسائل كشور، خاطرنشان كرد: ما منتظر بازخورد دعوت ها و استقبال مسئولان اجرایی و وزارتخانه ها برای همكاری هستیم تا بتوانیم از این طریق بستری را فراهم نماییم تا محققان و اساتید راهكارهای خویش را عرضه كنند.

غلامی با اشاره به اینكه راهكارهای عرضه شده با حمایت مجموعه های درخواست كننده و سفارش دهنده مورد بررسی قرار می گیرد، تصریح كرد: با عنایت به پتانسیل موجود در كشور ما توانایی علمی برای حل حدودا همه مسائل مطرح شده را داریم.

تمركز وزارت علوم بر مدیریت سبز

غلامی با تاكید بر اینكه حدود 10 سال است كه دانشگاه ها بر روی برنامه های مدیریت سبز تمركز جدی دارند، افزود: علاوه بر آن بودجه های سالیانه هم برای این حوزه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: علاوه بر آن وزارت علوم یك نظارت متمركز دارد كه معمولا تجربیات میان دانشگاه ها را به دانشگاه های مختلف منتقل می كند. علاوه بر آن عملكردهای دانشگاه ها در خلال چند سال اخیر هم مورد ارزیابی قرار گرفته است و خیلی از این برنامه ها قابل توجه است.

وزیر علوم با تاكید بر اینكه مسیر طولانی در این حوزه در پیش رو داریم، اضافه كرد: هم اكنون در كشور مقدار زیادی خرج می گردد و پرهزینه هستیم، ولی باید فرهنگ مدیریت سبز در همه اجزای اجرایی بخصوص در بدنه دولت و به صورت ویژه در دانشگاه ها نهادینه شود تا بتوانیم از این طریق بهره وری با كمترین هزینه ارتقا دهیم.
1397/05/08
22:22:42
5.0 / 5
4341
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل