برومند در معارفه رئیس پارك فناوری آذربایجان شرقی:

توسعه كشور برمبنای اقتصاددانش بنیان در دستور كار قرار دارد، پارك ها ذی نفعان خویش را شناسایی كنند

توسعه كشور برمبنای اقتصاددانش بنیان در دستور كار قرار دارد، پارك ها ذی نفعان خویش را شناسایی كنند

دانلود فایل: معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم معارفه رئیس پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی اظهار داشت: توسعه كشور بر اساس اقتصاد دانش بنیان در دستور كار قرار دارد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر مسعود برومند در این آئین به اجرای طرح های صنعتی بزرگ در دهه چهل در استان آذربایجان شرقی اشاره نمود و اظهار داشت: اگر در گذشته راه اندازی طرح های بزرگ، پرورش مدیران صنعتی و سرمایه گذاری دولتی، برنامه اصلی توسعه كشور بود، امروزه توسعه كشور بر اساس اقتصاد دانش بنیان، در دستور كار قرار دارد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم خاطرنشان كرد: اگر در گذشته كنار هم آوردن سرمایه، مدیریت و انتقال فناوری از خارج از كشور می توانست مسیر پیشرفت را فراهم كند؛ در شرایط كنونی توسعه دانش بنیان به همت ملی و سازمانی نیاز دارد و موفقیت در كشورها منوط به استفاده از تمام اجزا در كنار هم است. نیازهای ما محور توسعه است و تمامی سازمان هایی كه در یك منطقه فعالیت می نمایند، در توسعه این بخش از اقتصاد نقش اساسی ایفا می كنند.

وی با اشاره به اینكه فارغ التحصیلان ما باید به گونه ای تربیت شوند كه ریسك پذیری بالایی داشته باشند و با مفاهیم جدیدی مثل مدل كسب و كار، سرمایه گذاری، منابع انسانی و كار تیمی آشنا شده باشند، اضافه كرد: مجموعه هایی مانند پارك های علم و فناوری برای موفق بودن حتماً باید ارتباط بسیار قوی با دانشگاه ها داشته باشند.

دكتر برومند تصریح كرد: اگر علاقه مند هستیم فرزندان مان در منطقه برای خود ثروت آفرینی كنند، باید راهبردها و برنامه های پارك های علم و فناوری و دانشگاه ها همسو باشند و حمایت سایر مسئولان استان مكمل این ارتباط خواهد بود؛ این ارتباطات باید علاوه بر ارتباطات سازمانی یك نوع ارتباطات شخصی و عاطفی هم باشد تا بتواند باعث پیشرفت شود.

وی با اشاره به اینكه پارك های علم و فناوری باید ذی نفعان خویش را شناسایی كنند و به انتظارات آنها به درستی پاسخ دهند، عنوان كرد: واحدهای فناور، كارآفرینان، سرمایه گذاران، ذینفعان پارك ها هستند؛ شناسایی ذینفعان، كیفیت فعالیت پارك های علم و فناوری را ارتقا خواهد بخشید و پارك ها باید بعنوان پلتفرم توسعه استان شناخته شوند و در تصمیم گیری های كلیدی بار از دوش استان بردارند.

وی ادامه داد: پارك های علم و فناوری باید محل حضور نخبگان و فعالان كسب و كار باشند و برای نیل به این اهداف نیاز به سازمانی بسیار مدرن داریم.

بر مبنای اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دكتر برومند در خاتمه ضمن معرفی دكتر عبدالرضا واعظی رئیس جدید پارك علم و فناوری آذربایجان شرقی، توسعه هر چه بیشتر پارك و تعامل سازنده با نهادها، دانشگاه ها و صنایع را خواهان شد و از خدمات شانزده ساله دكتر محمدعلی حسینپور فیضی رئیس قبلی این پارك هم قدردانی نمود.
1397/05/21
13:27:07
5.0 / 5
4479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل