رییس پارك علم و فناوری خوزستان:

اقتصاد دولتی استان افراد را به سمت كارمند شدن سوق می دهد

اقتصاد دولتی استان افراد را به سمت كارمند شدن سوق می دهد

دانلود فایل: رییس پارك علم و فناوری خوزستان اظهار داشت: اقتصاد دولتی در استان و وجود شركت های بزرگی مانند شركت نفت در خوزستان باعث می گردد تا فرزندان ما به سمت كارهای دولتی و كارمند شدن متمایل شوند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، بابك مختاری در مراسم افتتاح اولین كانون شكوفایی خلاقیت و نوآوری بانوان كه امروز، چهارشنبه(هفتم شهریورماه) برگزار شد، اظهاركرد: پارك علم و فناوری زیرمجموعه هایی دارد كه اصلی ترین واحد كه كمك می نماید ایده های ایده پردازان جمع آوری شده و فرهنگ سازی لازم دراین زمینه صورت گیرد، كانون های شكوفایی خلاقیت و نوآوری هستند.

وی با اشاره به اینكه تمایل جوانان به كارمند شدن و كارهای دولتی یك مشكل اساسی بود كه در استان وجود داشت، اضافه كرد: این مشكل امروزه تا حدودی برطرف شده است و با افتتاح كانون شكوفایی خلاقیت و نوآوری بانوان به نظر می آید كه كاملا برطرف خواهد شد. در گذشته در خوزستان با ضعف ایده پردازی مواجه بودیم. كودكان ما وقتی بزرگ می شوند و شركت های بزرگی مانند شركت نفت، آب و برق و... را می بینند، ناخودآگاه این اقتصاد دولتی استان، افراد را به سمت كارمند شدن سوق می دهد.

رییس پارك علم و فناوری خوزستان خاطرنشان كرد: با برنامه هایی كه در استان اجرا شد، افراد به تدریج به سمت كسب و كارهای كارآفرینانه سوق پیدا كردند. فرهنگ كارآفرینی از خانواده شروع می گردد كه با افتتاح كانون شكوفایی خلاقیت و نوآوری بانوان و توجه به كسب و كارهای خانگی و همینطور كارهای این چنینی، فرهنگ ایده پردازی را در استان نهادینه می كند. شاید افتتاح این مركز امروزه چندان قابل دیدن نباشد اما سال های بعد نمود آن را خواهیم دید.

مختاری اظهار داشت: سال 86، مدیر مركز رشد دانشگاه شهید چمران بودم كه در آن زمان از تمام استان كمتر از 50 ایده به دست ما می رسید اما سال قبل در یك جشنواره دانش آموزی مجموعا 130 ایده دریافت كردیم. در جشنواره ایده های برتر هم از 2 هزار و 700 ایده دریافت شده از سطح كشور، 15 ایده برتر برگزیده شدند كه از این تعداد 2 ایده مربوط به خوزستان بود.
1397/06/08
19:33:48
5.0 / 5
4667
تگهای خبر: فناوری , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل