مشاور ارشد ستاد توسعه علوم شناختی مطرح كرد

لزوم گسترش تحقیقات در زمینه پیشگیری ازاعتیاد، بررسی مداخلات درمانی وشناختی در كنگره دانش اعتیاد

لزوم گسترش تحقیقات در زمینه پیشگیری ازاعتیاد، بررسی مداخلات درمانی وشناختی در كنگره دانش اعتیاد

دانلود فایل: مشاور ارشد ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در امور آموزش در دوازدهمین كنگره بین المللیˮدانش اعتیادˮ، گسترش فعالیت های تحقیقاتی و تخصصی در امر پیشگیری از اعتیاد، درمان و توانبخشی معتادان را خواهان شد.


به گزار ش ایسنا، دكتر محمد تقی جغتایی، رییس دوازدهمین كنگره بین المللی "دانش اعتیاد" در مراسم گشایش این همایش ملی و بین المللی اظهار نمود: معضل اعتیاد یك مشكل عمده در حوزه سلامت شناخته می گردد و برای مقابله با این پدیده باید فعالیت های علمی، تحقیقاتی در امر پیشگیری، درمان و توانبخشی گسترش یابد.
وی برگزاری كنگره بین المللی دانش اعتیاد را فرصتی مناسب برای تبادل تجارب و یافته ها در حوزه های مختلف در ارتباط با دانش اعتیاد یاد كرد و عرضه رویكرد سازنده در امر سیاست گذاری، پیشگیری و درمان این پدیده اجتماعی را ضروری دانست.
دكتر جغتایی با اشاره به اینكه تمامی ابعاد دانش اعتیاد همچون مداخلات درمانی و شناختی در این همایش مورد بررسی قرار می گیرد، اضافه كرد: عوارض شناختی اعتیاد و راه های بازتوانی شناختی آن از موضوعات مهم در كنگره بین المللی دانش اعتیاد است.
وی در این كنگره بین المللی كه 10 تن از محققان و متخصصان رشته های علمی در رابطه با دانش اعتیاد از كشورهای اروپایی، امریكا و استرالیا هم شركت دارند. اضافه كرد: تلاش می گردد بر مبنای یافته های محققان، مكانیزم ها و روش های مناسب در امر پیشگیری از اعتیاد و هم توانمندسازی معتادان تدوین شود و در سیاست گذاری ها مورد توجه قرار گیرد.
دكتر حامد اختیاری، دبیر علمی این كنگره هم در سخنانی پیشگیری از اعتیاد را یك امر حیاتی دانست و اتخاذ رویكردهای سازنده برای مقابله با پدیده شوم اعتیاد را خواهان شد.
وی اظهار داشت: در این كنگره اساتید، صاحبنظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندركاران علمی، تحقیقاتی و تخصصی در سطوح ملی و بین المللی، نقطه نظرات و تجارب خویش را در زمینه آخرین یافته های پژوهشی در حوزه اعتیاد از منظر علوم پایه، بالینی، اجتماعی، حقوق و اثرات و نتایج مصرف مواد اعتیادآور به اشتراك می گذارند.
در این مراسم به دانشمندان و محققان جوان در حوزه های مختلف بواسطه انجام فعالیت های تحقیقاتی و عرضه راهكارهای مفید در امر پیشگیری از اعتیاد و بازتوانی شناختی مبتلایان به این معضل اجتماعی، دیپلم افتخار و جوایزی هم اهدا شد.
این كنگره از جانب مركز تحقیقات سلولی و مولكولی دانشگاه علوم پزشكی ایران و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و شماری از مراكز پزشكی، تحقیقاتی و اجرایی برگزار شده است.
بر اساس اعلام معاونت علمی، كنگره بین المللی دانش اعتیاد به مدت سه روز و تا شانزدهم شهریور ماه جاری در مركز همایش های بین المللی رازی تهران ادامه دارد.1397/06/15
12:45:14
5.0 / 5
4204
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , متخصص , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل