اختصاص 40 درصد اعتبارات شركت های دولتی پرسود به همكاری با دانشگاه ها

اختصاص 40 درصد اعتبارات شركت های دولتی پرسود به همكاری با دانشگاه ها

دانلود فایل: معاون پژوهش وفناوری دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به ایجاد زیرساخت های قانونی برای مشاركت دانشگاه ها در بخش های تحقیق و توسعه صنعتی، اظهار داشت: بر مبنای تبصره برنامه بودجه امسال، 40 درصد اعتبارات شركت های پر سود به همكاری با دانشگاه ها اختصاص داده شده است.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر حسین تودشكی در نشست هم اندیشی كنفرانس شیمی - صنعت با رویكرد پساب و پسماند با تاكید بر اینكه ما در دانشگاه امیركبیر نسبت به سال های قبل برداشت های متفاوتی در حوزه های فناوری داریم، اضافه كرد: حركت در مرزهای دانش و در رابطه با حل معضلات كشور همچون رویكردهای ما در این حوزه به حساب می آید.

تودشكی با اشاره به اینكه در این راستا تلاش می گردد تا مشكلات كشور عارضه یابی شود، تصریح كرد: هم اكنون فاصله بسیاری میان دانشگاه و بخش صنعت وجود دارد، در حالیكه در دنیا مدلهای قوی ای برای ارتباط دانشمندان دانشگاهی با صاحب نظران بخش های صنعتی وجود دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیركبیر با تاكید بر اینكه پیشرفت بخش صنعت در دستان دانشگاهیان است، خاطرنشان كرد: اگر ما نمی توانیم معضلات بخش های صنعتی را حل نماییم، به علت آن است كه تعاملات درست و مبتنی بر مدلهای موجود در دنیا تولید نشده است.

وی چالش های زیست محیطی و آب را از پنج اولویت مهم كشور عنوان نمود و اضافه كرد: بر این اساس ما برای رساندن فناوری ها به سطح فناوری سه و چهار، ثبت پتنت و توسعه نوآوری و همینطور تجاری سازی آماده همكاری هستیم. ضمن آنكه زیرساخت های پژوهشی را هم در معاونت پژوهشی این دانشگاه راه اندازی كردیم.

وی از فعال شدن 123 تیم فناور و شركت دانش بنیان در این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: خیلی از این شركت ها و فعالیت آنها در رابطه با بخش های تحقیق و توسعه شركت های دیگر است و موفق به فروش فناوری به بخش های صنعتی شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیركبیر با تاكید بر اینكه ما در این دانشگاه تنها به دنبال تعریف و اجرای پروژه های كارشناسی ارشد و دكتری نیستیم، تصریح كرد: ما به دنبال انتقال فناوری به بخش های صنعت و اجرای پروژه های متصل با بخش های تحقیق و توسعه صنعت هستیم.

راه اندازی بخش های تحقیق و توسعه دو بانك بزرگ كشور در دانشكده ریاضیات دانشگاه

وی همینطور با اشاره به زیرساخت های قانونی كشور در زمینه توسعه پژوهش در دانشگاه، اضافه كرد: در تبصره 9 بند «ط» برنامه بودجه سال جاری بر اختصاص 40 درصد اعتبارات شركت های پر سود دولتی برای اجرای طرح ها با مشاركت دانشگاه ها تاكید دارد.

وی با تاكید بر اینكه بخشی از این 40 درصد صرف اجرای پروژه های دكتری و كارشناسی ارشد می شود، اضافه كرد: كل رقم این بودجه بالغ بر 1000 میلیارد تومان است كه 40 درصد آن 400 میلیارد تومان می گردد.

به گفته وی، با اجرای این بند قانونی شركت ها بخشی از درآمد خویش را در قالب قراردادهای پژوهشی هزینه می كنند.

وی همینطور با اشاره به نقش علوم پایه در همكاری با بخش های صنعتی، اظهار داشت: هم اكنون بخش های تحقیق و توسعه دو بانك بزرگ كشور در دانشكده ریاضیات این دانشگاه تاسیس شده است.
1397/06/21
13:57:06
5.0 / 5
4597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل