روش هایی آسان برای جلوگیری از هك شدن

هیچگاه پیوست ها را باز نكنید!

هیچگاه پیوست ها را باز نكنید!

دانلود فایل: باآنكه هر وسیله ای كه به اینترنت متصل است، می تواند هك شود، اما موارد متعددی وجود دارد كه می توانید برای محافظت از داده های خود انجام دهید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، باآنكه از لحاظ فنی، هرچه كه به اینترنت متصل باشد قابلیت هك شدن دارد، اما نكاتی وجود دارد كه ریسك سرقت اطلاعات شما را می كاهد. همچون اینكه به ای میل هایی كه برایتان ارسال می شود، مشكوك باشید، آدرس لینك های ارسالی را چك كنید، تا زمانی كه مطمئن نشدید فایل های پیوست را باز نكنید، رمزهای عبور قوی انتخاب كنید و اطلاعات شخصی تان را در وای فای های عمومی به اشتراك نگذارید.

به ایمیل ها مشكوك باشید

بسیاری از حملات سایبری با استفاده از ای میل های مخرب ساده راه اندازی می شوند. ای میل یك پلتفرم ارتباطی فوق العاده است، چونكه شما می توانید هر چیزی را برای هر كسی ارسال كنید، اما این بدان معناست كه می تواند یك خطر امنیتی بزرگ هم باشد. برای مثال در حملات فیشینگ برای قربانیان، ای میل های بی خطری ارسال می گردد كه قربانیان را به وب سایت های جعلی هدایت كرده و از آن ها درخواست می گردد اطلاعات شخصی خویش را به روز كنند.

بهترین راه برای جلوگیری از كلاهبرداری (داده، پول و غیره...) در ای میل های جعلی این است كه مطمئن شوید فرستنده كیست. آدرس ای میل خویش را بررسی كنید تا ببینید آیا با وب سایت مورد نظرتان مطابقت دارد یا خیر. برای اطمینان بیش تر، می توانید آدرس IP فرستنده را هم بررسی كنید.
بر مبنای اطلاعات سایت پلیس فتا، شما می توانید این كار را با یافتن منبع اطلاعات ای میل انجام دهید و به دنبال آدرس IP كه تحت این فرمان است"Received: from." باشید. سپس می توانید آی پی مورد نظر را در گوگل شناسایی كنید.آدرس پیوند (لینك) را چك كنید

عموما پیام های ناشناخته حاوی لینك به سایت های ناشناخته هستند. گشت و گذار به یك وب سایت ناشناخته و مرموز می تواند نتایج ناخواسته ای را به بار آورد. برای مثال صفحات آن بگونه ای طراحی می گردد كه می تواند به راحتی شما را در دام فیشینگ بیندازد. ظاهری قابل اعتماد و سالم، امكان دارد ناامن یا آلوده به نرم افزارهای مخرب باشد!

اگر وسوسه شدید روی یكی از این لینك ها كلیك كنید، بهتر است بدانید این دقیقا همان جایی است كه شما را به دام می اندازند. بهترین راه این است كه محل لینك را به یك مرورگر جدید كپی كرده و جایگذاری كنید تا سایت چهره خودش را آشكار كند. اگر این یك لینك كوتاه باشد، می توانید، پیش از آنكه روی آن كلیك كنید، از ابزارهایی مانند URL X-ray استفاده كنید تا مقصد واقعی آن را تشخیص دهید.
همینطور سایت های رمزگذاری شده یكی از امن ترین وب سایت ها هستند كه می توانید از آن ها بازدید كنید. زمانی كه علامتHTTPS یا نماد قفل را در آدرس سایت و مرورگر خود مشاهده كردید، متوجه می شوید این سایت ها ایمن هستند.

هرگز پیوست ها را باز نكنید (مگر اینكه واقعا مطمئن باشید)

یك قانون خوب این است كه هیچگاه فایل های پیوست (الصاق شده) را تا زمانی كه كاملا از صحت آن مطمئن نشده اید، باز نكنید. چراكه یكی از ساده ترین ایده ی هكرها برای بارگیری كدهای مخرب در كامپیوتر های قربانی، ارسال ای میل با فایل های حاوی ویروس می باشد.

یك راه كه مكررا شركت ها از آن طریق هك می شوند این است كه كارمندان بدون هیچ ملاحظه ای فایل های مخرب را دریافت (دانلود) می كنند و كل شبكه را مورد نفوذ قرار می دهند، در حالیكه خود خبر ندارند! خطرناك ترین نوع این فایل ها با پسوند PDFs، Word و.EXEs هستند.

از تایید هویت دومرحله ای استفاده كنید

همان طور كه شركت های بزرگ تر هك می شوند، احتمال این كه رمز عبور شما لو برود هم وجود دارد. هنگامی كه هكرها رمزهای عبور را دریافت می كنند، تلاش می كنند به حساب های شخصی و داده هایی كه به سرقت برده اند دسترسی پیدا كنند.

با فعال كردن احراز هویت دوعاملی (تایید هویت دو مرحله ای)، كاربران نه تنها باید یك رمز عبور را وارد كنند، بلكه همینطور باید با یك مورد دیگر مانند كد ارسال شده به تلفن همراه هویت خویش را تایید كنند. این روش راه خوبی برای جلوگیری از مهاجمانی است كه رمزهای عبور را دزدیده اند. از این رو شركت های زیادی از این روش و قابلیت فنی استفاده می نمایند.

برای مثال، در نرم افزار Slack، یك بار تأیید هویت دومرحله ای را تولید كرد و آن را تا زمانی كه به نقض اطلاعات اخیر اختصاص داشت، ادامه داد. این بدان معناست كه درصورتی كه هكرها اطلاعات كاربرانSlack را سرقت كنند، هكرها احیانا همچنان قادر به ورود به حساب كاربری نخواهند بود، مگر اینكه بقیه موارد شخصی تایید هویت مانند شماره تلفن را هم داشته باشند. اگر احراز هویت دوعاملی گزینه ای برای تنظیمات حریم خصوصی حساب هایتان باشد، عاقلانه است كه آن را انتخاب كنید.از كلمه عبور پیشرفته استفاده كنید
این مورد در حالی نادیده گرفته شده كه واضح ترین نكته است. از یك رمز عبور قوی شامل حروف بزرگ، حروف كوچك، اعداد، علائم نقطه گذاری و كلمات شكسته و نامفهوم استفاده كنید. رمز عبور را از اطلاعات شخصی خود مانند سال تولد، كد پرسنلی و غیره انتخاب نكنید و آن را در جایی ذخیره نكنید.

از همه مهم تر اینكه از رمز عبور یكسان برای چندین حساب استفاده نكنید. بعضی از ابزارهای عالی مانند LastPass و 1Password وجود دارند كه پسورد ها را ایمن ذخیره می كنند. همچنین، تغییر رمزهای عبور به خصوص برای حساب های صدمه پذیر مانند ای میل و حساب بانكی ضروری می باشد.

مراقب ابر باشید

در اینجا یك قاعده مطرح می گردد. اگر شما می خواهید مردم به اطلاعات شما دسترسی نداشته باشند، پس آن را به اشتراك نگذارید. این مورد شامل ذخیره سازی ابری هم می گردد. مهم نیست كه شركت ها چقدر بگویند پلتفرم شان امن است، شما باید در نظر داشته باشید كه اطلاعات تان را به شخص دیگری منتقل می كنید. خیلی از كارشناسان حفظ حریم خصوصی معتقدند كه هر چیزی كه شما در اینترنت قرار می دهید، احتمال دارد كه بصورت آنلاین منتشر شود.

آیا این بدان مفهوم است كه شما نباید چیزی را در سرویس های ابری ذخیره كنید؟ نه لزوما، فقط به این مفهوم است كه شما از فایل های خود آگاه باشید و بدانید كه شیوه عرضه دهندگان در ذخیره سازی ابری شما چیست. علاوه بر این، مطمئن شوید كه اگر فایل های خویش را برروی كامپیوتر یا گوشی هوشمند خود حذف می كنید، آن ها در هر پشتیبان گیری ابری شما هم حذف شوند.اطلاعات شخصی را در وای فای عمومی به اشتراك نگذارید

درباره خرید بلیت هواپیما یا چك كردن حساب بانكی خود فكر می كنید، در حالیكه در كافی شاپ نشسته اید؟ شاید بخواهید تجدیدنظری درباره این مورد داشته باشید؛ چونكه هیچ خبری از امن بودن ارتباطات ندارید.

همین مبحث برای مكان هایی مانند هتل ها و مراكز كنفرانس هم وجود دارد. محققان امنیتی یك صدمه پذیری را كشف كردند كه ترافیك وای فای را در بعضی از بزرگترین هتل های جهان كه صدمه پذیر بودند، مورد حمله قرار داد. هیچ راهی برای یك فرد وجود ندارد كه بداند این اتفاق رخ داده است یا نه، ازاین رو بهتر است كه دارای فكر سلیم باشید و بدانید كجا مشغول گشت و گذار در فضای مجازی هستید. اما در آخر پیشنهاد می گردد كه به این وای فای های محلی و باز كه به آنها اطمینان ندارید، متصل نشوید یا اگر شدید از شبكه خصوصی مجازی یا تغییر آی پی استفاده كنید.


1397/06/22
17:09:43
5.0 / 5
4279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل