انتصاب رییس و اعضای اندیشكده آمایش بنیادین مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

انتصاب رییس و اعضای اندیشكده آمایش بنیادین مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

دانلود فایل: طی حكمی از جانب رئیس مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، رییس و اعضای ˮآمایش بنیادینˮ مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منصوب شدند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، بر مبنای احكام صادره از جانب دكتر صادق واعظ زاده، رئیس شورای عالی و رئیس مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، دكتر محمدسعید جبل عامل (عضو شورای عالی مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و استاد دانشگاه علم و صنعت ایران) به سمت ریاست "اندیشكده آمایش بنیادین" و دكتر منوچهر فرج زاده (دانشیار سنجش از طریق دور دانشگاه تربیت مدرس)، دكتر نادر زالی (دانشیار برنامه ریزی شهر دانشگاه گیلان)، دكتر مهدی صادقی شاهدانی (دانشیار اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)) و دكتر محمدحسین رامشت (استاد جغرافیای طبیعی دانشگاه اصفهان) بعنوان اعضای اندیشكده برای مدت دو سال منصوب شدند.

اندیشكده های مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بعنوان حلقه مركزی فعالیت های مربوط به تحقیق و طراحی الگو در مركز الگو، تعریف و تابحال بر مبنای تصمیم شورای عالی مركز، تعداد 13 اندیشكده راه اندازی شده و كار خویش را برای اجرای وظایف محوله شروع كرده است.

بر مبنای نظام نامه اندیشكده ها كه به تصویب شورای عالی مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت رسیده، هر یك از اندیشكده های مركز مسئولیت هماهنگی و ساماندهی امر تحقیق و طراحی و تدوین بخشی از الگو و پایش اجرای آن را بر عهده دارند.

بر طبق این تعریف هر اندیشكده اتاق فكری است متشكل از 15 الی 25 نفر از صاحب نظران با سابقه فعالیت مؤثر و موفق در فعالیت هایی نظیر مدیریت راهبردی، سیاستگذاری و قانونگذاری، اساتید و فضلای حوزه و دانشگاه كه در مبحث اندیشكده صاحب كرسی و یا دارای آثار علمی برجسته باشند.

كارآفرینان و فعالان برجسته بخش خصوصی صاحب نظر در مبحث اندیشكده هم می توانند به عضویت اندیشكده منصوب شوند. علاوه بر این ها سه تا پنج نفر از محققان جوان كه به صورت پاره وقت با مركز همكاری دارند، بدنه كارگروه ویژه اندیشكده را تشكیل می دهند.
بر مبنای مصوبه شورای عالی مركز، هر یك از اندیشكده ها وظیفه دارند مراحل كار اندیشكده در چارچوب روش شناسی و نظام كل الگو را تدوین، روش شناسی و مبانی (ارزش ها و بینش های) در رابطه با حوزه فعالیت اندیشكده را تعریف، مكاتب و نظریه های توسعه و كمك به نظریه پردازی در باب پیشرفت اسلامی ایرانی را نقد و خطوط و زمینه های پژوهشی مورد نیاز الگو به مراكز علمی و پژوهشی و محققان كشور را پیشنهاد و روند گذشته كشور و تصویر و تحلیل وضعیت كشور در حوزه تخصصی اندیشكده را ارزیابی و صدمه شناسی كنند. همینطور شاخص های مقدماتی ارزیابی پیشرفت كشور در شرایط حال را تدوین كرده و اسنادی را كه در مبحث فعالیت اندیشكده قبلا در مراجع ذیصلاح تصویب و ابلاغ گردیده، بررسی و تحلیل كنند.
بر مبنای اعلام دفتر مركز ارتباطات، مطالعه تطبیقی (مقایسه ای) در مورد تجربیات سایر كشورها، انجام مطالعات آینده پژوهی، تدوین اهداف دراز مدت و راهبردهای دراز مدت طراحی نظام ها و سازوكارهای زمینه ساز حركت جامعه در راه پیشرفت هم همچون وظایف اندیشكده های مركز الگو به حساب می آید.1397/06/25
14:28:00
5.0 / 5
4226
تگهای خبر: ارتباطات , دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل