ستاری در مراسم امضای تفاهم نامه با شهرداری خبر داد

برنامه های معاونت علمی برای كسب درآمد شهری با استفاده از مغز و ایده ها

برنامه های معاونت علمی برای كسب درآمد شهری با استفاده از مغز و ایده ها

دانلود فایل: معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینكه طبق گزارش های جهانی تهران جزو 50 شهر با قابلیت تبدیل شدن به شهر هوشمند است، اظهار داشت: بر این اساس با همكاری شهرداری تهران در صدد هستیم تا كارخانه های نوآوری را توسعه دهیم و با این اقدام درآمد شهر از محل مغز و ایده های نوآورانه تامین گردد.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر سورنا ستاری امروز در مراسم تبادل تفاهم نامه مشترك معاونت علمی و شهرداری تهران با تاكید بر اینكه این تفاهم نامه در جهت توسعه نوآوری است، تصریح كرد: آموزش در آینده متحول خواهد شد، به گونه ای كه ما نباید انتظار داشته باشیم در آینده دوره های آموزشی از دبستان تا دانشگاه را داشته باشیم.

وی خاطرنشان كرد: امروز با مفهوم آموزش تا لحظه مرگ مواجه هستیم كه در این مفهوم جدید هر روز مردم وارد چرخه زندگی می شوند و مجبورند امور خویش را با استفاده از سخت افزارها و نرم افزارهای مختلفی انجام دهند.

ستاری با اشاره به اینكه این شیوه زندگی نیاز به فرهنگ سازی دارد، اظهاركرد: بر مبنای آمارهای جهانی، تهران جزو 50 شهر با قابلیت تبدیل شدن به شهری هوشمند است و ما كمتر شهری را پیدا می نماییم كه در آن دانشگاه های خوب بسیار و جوانان توانمند وجود داشته باشند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به پتانسیل های كشور در حوزه عرضه خدمات نوآورانه، خاطرنشان كرد: دانش علمی و نیروی انسانی متخصص همچون پتانسیل های كشور جهت استفاده از توانمندی های این جوانان است. بر این اساس می توانیم با سرمایه گذاری های مناسب گام های موثری در این حوزه برداریم.

ستاری با تاكید بر اینكه آینده شهر ما جز آینده فناوری نیست، اضافه كرد: بر این اساس، مذاكراتی كه با شهرداری تهران داشتیم، در مورد تبدیل شهر تهران به شهر نوآور و هوشمند تبادل نظر صورت گرفت. این اقدام در گذشته هم از جانب معاونت علمی پیگیری می شد.

راه اندازی كارخانه نوآوری تا آخر سال

وی راه اندازی كارخانه نوآوری را همچون این اقدامات دانست كه یك نمونه آن تا آخر سال راه اندازی می شود، هم اكنون توانسته است فعالیت خویش را شروع كند و 3 هزار و 500 تا 4 هزار نفر در آن فعال می باشند.

اقدام جهت راه اندازی مركزی جهت تجمع استارتاپ ها

ستاری، راه اندازی مركزی برای تجمع استارتاپ ها را از دیگر توافقات این معاونت با شهرداری تهران عنوان نمود و اضافه كرد: بزودی قراردادهای جانبی این توافقات آماده شده و به امضا می رسد.

ورود بافت های فرسوده به چرخه فعالیت های نوآورانه

معاون علمی و فناوری رییس جمهور به جزئیات توافقات معاونت علمی با شهرداری اشاره نمود و خاطرنشان كرد: ما در این همكاری در تلاش هستیم ساختمان های متروكه شهری را به بافت شهری وارد نماییم و بتوانیم بافت های فرسوده را به چرخه فعالیت های نوآورانه وارد نماییم.

رییس بنیاد ملی نخبگان با تاكید بر اینكه شهردار تهران حامی این طرح است، افزود: این الگو برای همه مناطق شهری در كشور اجرایی می گردد تا از این طریق بتوانیم جوانان را در استان و شهرها نگه داریم و حمایت شهرداری از این اقدام بسیار مبارك است و حمایت های لازم را برای اجرای این طرح خواهد داشت.

وی با اشاره به اینكه علاوه بر آن با حمایت شهرداری در تلاش هستیم كه كارخانه های نوآوری بیشتری را در سطح شهر اجرایی كنیم، اظهاركرد: این اقدام باعث می گردد كه آینده شهر تهران تنها در برج سازی و مجتمع های تجاری محدود نشود و آینده این شهر در نوآوری دیده شود و همینطور درآمد شهر از مغز و ایده های نوآورانه كسب شود.

ستاری همینطور با اشاره به فرسوده بودن ساختمان های بافت های فرسوده، توضیح داد: برای نوسازی این ساختمان ها از جانب شهردار، مبالغی بابت نوسازی آن ها عرضه می گردد.

معاون علمی رییس جمهور همینطور در مورد توان مالی استارتاپ ها برای در اختیار گرفتن املاك بافت های فرسوده در این تفاهم نامه، توضیح داد: ما برای تولید این طرح با استارتاپ ها و شركت های كوچك سر و كار نداریم، بلكه با شتاب دهنده هایی كه توان مالی دارند، وارد همكاری می شویم و در صورتیكه این شركت ها ناموفق شوند، شتاب دهنده ها می توانند از آن ها حمایت لازم را داشته باشند.1397/07/17
13:11:22
5.0 / 5
3925
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل