تشكیل فراكسیون فضای مجازی در مجلس

تشكیل فراكسیون فضای مجازی در مجلس

دانلود فایل: رییس فراكسیون فضای مجازی مجلس از تشكیل این فراكسیون با ۷۱ عضو اطلاع داد.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سیداحسان قاضی زاده هاشمی در جمع خبرنگاران پارلمانی از تشكیل فراكسیون فضای مجازی در مجلس اطلاع داد و اضافه كرد: این فراكسیون نقش رابط بین قرارگاه های فعال در عرصه فضای مجازی و نمایندگان مجلس را ایفا خواهد نمود.

این عضو كمیسیون فرهنگی مجلس از عرضه پیشنهادات این فراكسیون به نمایندگان مجلس برای قانونگذاری در عرصه فضای مجازی سخن گفت و اضافه كرد: با عنایت به توانمندی های فناوری و فضای موجود كشور ناچار به تدوین قوانین مختلف در عرصه فضای مجازی هستیم و این كار با مشورت و پیشنهاد فراكسیون به نمایندگان مجلس صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم فریمان در مجلس خاطرنشان كرد: ابتدا قرار بر تشكیل كمیسیون ویژه فضای مجازی بود اما با تشكیل نشدن آن، فراكسیون فضای مجازی را تشكیل دادیم كه نمایندگانی چون پژمانفر، كوچكی نژاد، امیرآبادی، طباطبایی نژاد و ۶۵ نماینده دیگر عضو آن هستند.

رییس فراكسیون فضای مجازی مجلس با اشاره به پیش نویس طرح ساماندهی پیام رسانهای اجتماعی، اظهار داشت: این پیش نویس در اختیار كمیسیون فرهنگی است تا زمینه حمایت و پشتیبانی و كمك به پیام رسانهای داخلی به انجام برسد. مركز پژوهشهای مجلس و جمعی از نمایندگان در حال بررسی این پیش نویس هستند.

وی با انتقاد از خلاء قانونی فضای مجازی كشورمان اظهار داشت: در حالیكه در كشورهای توسعه یافته ۲۱ قانون در حوزه فضای مجازی وجود دارد در ایران چهار قانون وجود دارد. اگر خدای نكرده در حوزه فضای مجازی كه با مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و امنیتی شاكی خصوصی وجود داشته باشد، قانون قابل استنادی برای قضات، حقوقدانان و وكلا وجود ندارد.

به گفته قاضی زاده هاشمی در انتقال داده ها و اطلاعات، اپلیكیشن های داخلی و خارجی، عملیات بانكی و مراودات اقتصادی در عرصه فضای مجازی خلاء قانونی وجود دارد.

این عضو كمیسیون فرهنگی مجلس متذكر شد: در تحولات آینده دنیا عرصه قانونگذاری، فوق العاده گسترده است ما هم باید از هم اكنون قوانین جامع و كاملی را در ابعاد و بخش های مختلف فضای مجازی به تصویب برسانیم تا بیشتر از این از تحولات جهانی جا نمانیم.

نماینده مردم فریمان در مجلس با رد هر گونه بحثی درباره اعمال محدودیت در عرصه اینترنت كشور، اظهار داشت: درباره اینترنت هیچ بحث یا طرحی در مجلس مطرح نشده است. البته در قالب طرح اداره صدا و سیما درباره فضای فركانسی دو جلسه بحث شد كه این عرصه به صورت عام تحت مدیریت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است باآنكه در حوزه فضای فركانسی بهره برداران زیادی همچون ستاد كل نیروهای مسلح، صدا و سیما، سازمان هواپیمایی كشوری و ایرلاین ها از این فضا استفاده می نمایند و این حق انحصاری جهت استفاده از فضای فركانسی برای همه دستگاههای فعال در این بخش محفوظ است.
1397/08/02
19:26:14
5.0 / 5
4706
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل