توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد واحد شیراز محقق شد؛

بومی سازی چسب های طبیعی برای كاربردهای آزمایشگاهی

بومی سازی چسب های طبیعی برای كاربردهای آزمایشگاهی

دانلود فایل: پژوهشگران دانشگاه آزاد واحد شیراز به تولید چسب های طبیعی در فاز مایع و جامد به منظور كاربردهای آزمایشگاهی حوزه های زیستی، پزشكی و زمین شناسی دست پیدا كردند.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، برای مطالعه نمونه های مختلف با استفاده از میكروسكوپ نمی توان نمونه را مستقیما مورد مطالعه قرار داد و از این رو لازم است نمونه توسط یك ماده با خواص و خصوصیت های خاص به لام میكروسكوپی چسبانده و ثابت شود. این ماده علاوه بر آنكه از خراب شدن نمونه جلوگیری می كند باعث بهتر شدن كیفیت تصویر در زیر میكروسكوپ می گردد.

چسب میكروسكوپی با خواص ویژه كه برای چسباندن نمونه های آزمایشگاهی به لام شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد، دارای خصوصیت های نمونه خارجی این چسب است.

این چسب با فرمول خاص و فناوری بومی در داخل كشور تهیه شده و به دلیل طبیعی بودن هیچ گونه اثران مضر تركیبات مصنوعی را ندارد و خواص و خصوصیت های خویش را در خلال سال ها حفظ می نماید و به دلیل نداشتن تركیبات رنگی هیچ گونه تغییر فیزیكی و شیمیایی را در نمونه ها به وجود نمی آورد.

چسب تولید شده دارای قدرت چسبندگی بالایی بوده و همینطور دارا بودن تركیبات طبیعی دارای بوی نا مطبوع نیست و بر خلاف تركیبات مصنوعی مانند "انتالین" بعد از چسباندن باردیگر با حرارت قابل جدایش است و این عمل برای بازسازی مقاطع میكروسكوپ شكسته شده و زدودن پوشش های چسب بسیار مفید می باشد.

چسب تولید شده بی نیاز از هر گونه ماده حلال و یا آماده سازی قبلی است و با عنایت به اینكه فرمولاسیون و روش تهیه ایت محصول بومی سازی شده است به راحتی می توان در این چسب بر حسب نیازهای مختلف تغییراتی تولید كرد كه مناسبت بیشتری با شرایط تهیه مقاطع و كاربرد آن داشته باشد.

نمونه خارجی این محصول در كانادا تولید می گردد و از آنجایی كه گیاه مورد استفاده در این چسب از گیاهان بومی این منطقه است از این رو تولید آن در انحصار این كشور قرار دارد.

نمونه بومی این محصول در دو فاز جامد و مایع تولید شده است. چسب جامد قابل استفاده در آزمایشگاه های زمین شناسی برای چسباندن نمونه های سنگ و كانی به لام شیشه ای و چسب مایع برای چسباندن نمونه بافت گیاهی و جانوری در زمینه كلیه مطالعات میكروسكوپی كاربرد دارند.

این محصول قابل استفاده در كلیه مطالعات علوم زیستی چون جانوری، سلولی، گیاهی، مولكولی و ژنتیك، مطالعات بافت شناسی و صدمه شناسی، قارچ شناسی و انگل شناسی در حوزه های علوم پزشكی و دامپزشكی، مهندسی پزشكی و زمین شناسی است.

این محصول كه به شماره ۴۰۵۷۶ در دفتر ثبت اختراعات اداره كل ثبت شركت ها و مالكیت صنعتی ثبت شده، از جانب دكتر مهرداد كریمی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد شیراز اجرایی شده است.
1397/08/17
22:13:02
5.0 / 5
5028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل