اجلاس دبیران كل كشورهای آیسسكو شروع به كار كرد

اجلاس دبیران كل كشورهای آیسسكو شروع به كار كرد

دانلود فایل: اجلاس بین المللی دبیران كل كشورهای عضو ISESCO از امروز ۲۰ آبان ماه به مدت دو روز در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیراز شروع به كار كرد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، در این اجلاس علاوه بر كشورهای عضو، وزیر آموزش و پرورش و نماینده سازمان آیسسكو از مراكش هم حضور دارند.
آیسسكو بعد از تصویب اساسنامه در یازدهمین اجلاس وزیران خارجه كشورهای عضو كنفرانس اسلامی در سال ۱۳۶۱ برای هماهنگی و گسترش تعامل و همكاری های آموزشی، علمی و فرهنگی تأسیس شد.
مقر آیسسكو در رباط پایتخت مراكش قرار دارد و ۵۷ كشور اسلامی همچون ایران عضو این سازمان هستند.
این سازمان تابحال اقدام به گشایش دو دفتر منطقه ای در شارجه (امارات متحده عربی) و تهران (دی ماه ۱۳۸۱) كرده است.
هم حالا، عباس صدری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی رئیس دفتر منطقه ای آیسسكو است.
اجلاس آبان ماه آیسسكو با هماهنگی های انجام شده توسط كمیسیون ملی آیسسكو در ایران، همكاری دفتر منطقه ای آیسسكو در تهران و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) طی روزهای ۲۰ و ۲۱ آبان ماه جاری در محل پایگاه استنادی علوم جهان اسلام واقع در شیراز در حال برگزاری است.
اجلاس دبیران كل آیسسكو در كیفیت تحقیق و تولید شبكه پیوسته علمی در سطح كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی مهم بوده و زمینه ساز سیاست گذاری های صحیح علمی و همكاری ثمربخش آتی میان دانشگاه ها و دانشمندان حوزه های مختلف موضوعی در كشورهای عضو كنفرانس اسلامی است.
از مهمترین دستاوردهای برگزاری این اجلاس می توان به معرفی دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی ایران در ۲۰ سال اخیر به منظور تاثیر گذاری بر جامعه بین المللی و تولید ارتباط با متخصصان و دانشمندان كشورهای دنیا در جهت ارتقای سطح دانش و ظرفیت دانشگاه ها اشاره نمود.
این اجلاس به افزایش همكاری میان دانشگاه های كشورهای عضو و تشویق برای تبادل تجارب، اطلاعات و برنامه ها در زمینه های آموزشی، علمی و فناوری و همینطور حمایت و ارتقای سطح پژوهش علمی در جهت نیاز دانشگاه های كشورهای عضو منجر خواهد شد، همینطور با عنایت به هدف ISC در مورد زمینه سازی جهت سیاستگذاری های صحیح علمی در كشورهای عضو كنفرانس اسلامی، این اجلاس زمینه لازم جهت معرفی ظرفیت و پتانسیل كشور، دریافت بورس های تحصیلی و فرصت های مطالعاتی برای پژوهشگران در جهت افزایش مشاركت های بین المللی فراهم خواهد آورد.1397/08/20
14:49:42
5.0 / 5
4890
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل