به روز رسانی نقشه جامع علمی با استفاده از نظرات نخبگان

به روز رسانی نقشه جامع علمی با استفاده از نظرات نخبگان

دانلود فایل: دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور با تاكید بر لزوم در نظر گرفتن بودجه مناسب برای اجرای نقشه جامع علمی كشور و نظارت دستگاه های ناظر بر روند اجرای آن، اظهار داشت:  حتما همه نخبگان علمی و اقتصادی و صنعتی كشور در به روزرسانی نقشه جامع علمی به ما كمك خواهند كرد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر منصور كبگانیان با بیان این كه در یكصد و یازدهمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور گزارش رصد و پایش پیشرفت های علمی برخی كشورهای منطقه نمایش شد، اضافه كرد: هدف از این كار، نمایش اطلاعات به روز از فعالیت های علمی كشورهای رقیب در منطقه، به سیاستگذاران و دست اندركاران علم و فناوری كشور است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد گزارش وضعیت آماری اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی باز اظهار داشت: با عنایت به نگرانی های پیش آمده در این زمینه، اعضای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور، بر روی این سوژه تمركز كرده اند و گزارش های گوناگون در این زمینه با استفاده از سایر داده ها راستی آزمایی میگردد. بدین منظور چند دستگاه موظف شده اند تا آمار خودرا در این زمینه ارائه نمایند.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیركبییر افزود: نكته مهم دیگری كه در این زمینه مورد توجه ستاد است، اشتغال فارغ التحصیلان در رشته تخصصی خودشان است. در گزارش نمایش شده توسط مركز آمار ایران اشاره شد نرخ بیكاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال 1396 نوزده درصد بوده است.
وی ادامه داد: البته ما حدس می زنیم رقم واقعی بیشتر از این است، چون كارشناسان مركز آمار ایران، اشتغال حتی برای یك ساعت در هفته را نشانه شاغل بودن فرد می دانند كه به نظر می آید این معیار دقیق نیست.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه آزاد اسلامی هم درجلسات آینده گزارش خودرا نمایش خواهند كرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به سوژه بازبینی در نقشه جامع علمی كشور اظهار داشت: در سال 1389 نقشه جامع علمی كشور تصویب و ابلاغ گردید كه این سند در آن زمان با توجه اطلاعات آن روز تدوین شده بود و مولفه هایی مانند رقبای علمی، آینده نگاری علم و فناوری و... امروز تغییر كرده است و این سوژه باز در خود متن نقشه جامع علمی كشور یاد شده قرار گرفته است.
كبگانیان افزود: البته این كار از چند سال پیش در خود ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور شروع شده بود و امسال باز رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» باز این سوژه را مورد تاكید قرار دادند.
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور اظهار داشت: ایشان مكررا هم از خود نقشه جامع علمی كشور و هم از روش اجرای آن بارها ابراز رضایت فرموده اند و این نكته مایه خرسندی ماست.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر با بیان این كه گزارش نحوه تكمیل شاخص ها و به روز رسانی آنها در جلسه ستاد نقشه جامع علمی نمایش شد، افزود: برای تدوین سند چند نگاه با رویكردهای متفاوت مد نظر بوده و اعضاء با عنایت به تحریم های دشمنان، مقاوم سازی اقتصاد كشور از راه دانش بنیان كردن آنرا مورد تاكید قرار دادند.
كبگانیان اظهار داشت: در جلسه ستاد در نظر گرفتن بودجه مناسب برای اجرای نقشه جامع علمی كشور و نظارت دستگاه های ناظر بر روند اجرای نقشه جامع علمی كشور هم مورد تاكید قرار گرفت.
وی ادامه داد: حتما همه نخبگان علمی و اقتصادی و صنعتی كشور در این به روزرسانی به ما كمك خواهند كرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بلا اصلی در این زمینه اقتصاد علم و فناوری است.1397/08/23
13:42:12
5.0 / 5
4641
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل