توسعه اینترنت ۵G سلامتی انسان را تهدید می كند؟

توسعه اینترنت ۵G سلامتی انسان را تهدید می كند؟

دانلود فایل: دانشمندان بسیاری در جهان اخیرا برگ جدیدی از توسعه نسل پنجم اینترنت همراه را رو كرده اند و آن هم خطراتی است كه برای سلامتی انسان و حیوانات بوجود می آورد.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، در یك سال اخیر تلاش اپراتورهای مخابراتی و غول های تكنولوژی برای توسعه فناوری شبكه اینترنت ۵G شدت گرفته و هریك از آنها در تلاشند تا با همكاری شركت های مخابراتی مناطق مختلف جهان وارد همكاری و مذاكره شوند.

این در حالیست كه اخیرا گزارش های متعددی از جانب جامعه بین المللی و دانشمندان فعال در حوزه فناوری انتشار یافته است كه با تشریح دقیق جزئیات و علت به بررسی معایب و مضرات راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه پرداخته اند.

در این گزارش آنها خاطرنشان كرده اند كه تكنولوژی ۵G از بخشی از طیف رادیویی به نام امواج میلیمتری استفاده می نماید كه این امواج خصوصیت های منحصربفردی دارند كه یكی از آنها فركانس بالای آنهاست. این امواج به منظور انتقال اطلاعات با حجم بالا و سرعتی بسیار زیاد، باید فركانس بالایی هم داشته باشند. اما این در شرایطی است كه این نوع از امواج یكپارچگی خویش را در فاصله های طولانی از دست داده و از اجسام جامد به خوبی عبور نمی كنند. به همین خاطر برای جبران برد كوتاه و طول موج پایین این امواج میلیمتری، بر روی تمامی دستگاه های الكترونیكی و ابزارهای موردنظر حتی چراغ های راهنمایی و رانندگی و چراغ های خیابانی هم باید هزاران برج كوچك مخابراتی نصب شود تا در انتقال و جابجایی این امواج تداخلی تولید نشود. تعداد زیاد این برج های كوچك مخابراتی در سطح شهر است كه باعث نگرانی دانشمندان فعال در حوزه فناوری، پزشكی و محیط زیست شده است و سبب شده كه دولت ها و شركت های مخابراتی در توسعه این فناوری به تردید بیفتند.

از خطرات و تهدیداتی كه این امواج برای سلامتی انسان، حیوان و محیط زیست تولید می كند، می توان به موارد زیر اشاره كرد:

۱. افزایش رشد و تكثیر سلولی

۲. افزایش احتمال مبتلا شدن به سرطان

۳. صدمه های ژنتیكی

۴. تغییرات منفی در سیستم تولیدمثل

۵. اختلالات یادگیری و مشكلات ذهنی

۶. اختلالات عصبی و مغزی

۷. تاثیرات منفی بر محیط زیست

در این گزارشات جامع بالغ بر ۱۸۰ نفر از دانشمندان از بیشتر از ۳۵ كشور جهان این اطلاعات را تایید كرده و ۲۳۰ نفر از دانشمندان و محققان ارشد تحقیقاتی در بهترین دانشگاه های جهان هم از جامعه بین المللی درخواست كرده اند كه در توسعه این فناوری تجدیدنظر كرده و در صورت لزوم، بعضی از فناوری های بكاررفته در آنرا تغییر داده و یا اصلاح كنند.

آنها علاوه بر این سفارش های دیگری هم كرده اند كه می توان از مهمترین آنها به موارد زیر اشاره كرد:

۱. زنان آبستن و كودك ها باید در برابر این امواج محافظت شوند

۲. شركت های تولیدكننده موبایل و سایر دستگاه های الكترونیكی باید تكنولوژی های امنی را به تولید و عرضه برسانند

۳. مناطق سفید (بدون حضور این امواج) در سطح شهر وجود داشته باشد و مردم از آن آگاه شوند

۴. شهروندان باید از معایب و مزایای فناوری مذكور آگاه باشند

۵. دستورالعمل و مققرات خیلی سخت گیرانه تری برای توسعه فناوری شبكه اینترنت ۵G وضع و اعمال شود

حال این سوال برای خیلی از كاربران و شهروندان تولید می گردد كه چرا با این اوصاف، خیلی از غول های تكنولوژی همچنان به دنبال توسعه فناوری مذكور هستند و باید در پاسخ به آنها اظهار داشت كه پیشرفت شهری و درآمدزایی را می توان علل اصلی تلاش غول های تكنولوژی برای توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت همراه عنوان نمود چراكه آنها بدین ترتیب قادر خواهند بود به توسعه اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، رایانش ابری و خدمات كلاد و همینطور عرضه محصولات جدیدی كه از این فناوری پشتیبانی می كند، بپردازند و این امر كاربران، دولت ها و شهروندان را مجبورخواهد كرد به منظور پا به پا حركت كردن با سایر جهان و انجام فعالیت های موردنیاز خود، از این محصولات و فناوری پشتیبانی كنند.
1397/08/25
17:51:36
5.0 / 5
4844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل