یك عضو كمیسیون صنایع:

تصمیم گیری ها بر اساس اطلاعات علمی و نه لابی گری باشد

تصمیم گیری ها بر اساس اطلاعات علمی و نه لابی گری باشد

دانلود فایل: ناظر مجلس در شورای اجرایی فناوری اطلاعات از قرارنگرفتن اطلاعات مكانی در خدمت تصمیم سازان همچون مجلس انتقاد نمود و اظهار داشت: تصمیم گیری ها باید نه بر اساس لابی گری بلكه بر اساس اطلاعات علمی همچون داده های مكانی و در جهت توسعه پایدار باشد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، رامین نورقلی پور در بیست و پنجمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیك و سومین همایش ملی مهندسی فناوری اطلاعات مكانی، به چالش های موجود در راه توسعه از منظر یك قوه تصمیم ساز پرداخت و خاطرنشان كرد: كشورهای توسعه یافته همچون دلایل توسعه خویش را توجه به داده های مكانی و زیر ساخت آن می دانند.

وی یكی از دلایل بازماندن كشور از روند توسعه در جهان را عدم توجه كافی به داده های مكان محور دانست و اظهار داشت: دستگاههای مختلف اجرایی به این حوزه توجه داشتند اما مساله بر سر عدم وجود همگرایی بین بخش های مختلف كشور در این حوزه می باشد.

نماینده كردكوی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: مجلس بعنوان یك قوه تصمیم ساز خالی از هرگونه اطلاعات داده های مكانی است كه بتواند در جهت تصمیم سازی به كار گیرد.

نورقلی پور اظهار نمود: پس از تقدیم لایحه بودجه از جانب دولت به مجلس مبنای تصمیم گیری در كمیسیون ها رایزنی ها و لابی گری و نه مبانی علمی است.

وی نیاز به برنامه كه یكی از مختصات اصلی آن اطلاعات مكانی باشد را خاطرنشان كرد و تصریح كرد: یكی از كاركردهای اصلی اطلاعات مكانی این است كه بعنوان ابزاری برای تصمیم سازان و تصمیم گیران قابل استفاده باشد.

ناظر مجلس در شورای اجرایی فناوری اطلاعات، عدم دستیابی به توسعه پایدار و برخی چالش ها در حوزه ی صنعت، محیط زیست و هم بخشی از معضل بیكاری را در رابطه با این مورد دانست و تصریح كرد: نیازمند تحول در نگاه لابی گرایانه و پیگیری یك نظام قانون مند، متفكر و بر اساس آنالیزهای علمی هستیم.1397/09/01
20:49:21
5.0 / 5
4345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل