نیوزلند هم از همكاری با هواوی دست كشید

نیوزلند هم از همكاری با هواوی دست كشید

دانلود فایل: اخبار جدید از آن حكایت می كند كه نیوزلند باز به دنبال آمریكا و استرالیا، از همكاری با شركت چینی هواوی برای توسعه و برقراری شبكه های مخابراتی و اینترنتی خودداری كرده است.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، به نظر می آید كه تلاش آمریكا برای تخریب شركت چینی هواوی و پیشگیری از عقد قرارداد این شركت با سایر اپراتورهای مخابراتی كشورهای دیگر موفق شده است.

ماه گذشته بود كه سناتورهای آمریكایی در نامه ای خطاب به جاستین ترودو، نخست وزیر كانادا نوشتند كه به منظور پیشگیری از به خطر افتادن امنیت ملی كشورش، همكاری با شركت چینی هواوی برای توسعه شبكه اینترنت 5g را قطع كند اما حالا به نظر می آید كه ایالات متحده درصدد است تا از سایر شركای تجاری و اقتصادی خود نظیر آلمان، ایتالیا و ژاپن باز درخواست كند كه به قطع همكاری با این شركت چینی اقدام نمایند.

چند روز پیش بود كه روزنامه وال استریت ژورنال از افزایش تلاش های دولت آمریكا برای تخریب شركت چینی هواوی سخن اظهار داشت كه نشان می داد آمریكایی ها قصد دارند به كوشش برای بی اعتبار كردن شركت چینی هواوی و محصولاتش نظیر گوشیهای هوشمند ادامه دهند و در این راستا به خیلی از كشورهای هم پیمان خود نظیر كانادا، آلمان، ایتالیا و ژاپن هم اطلاع داده اند كه محصولات هوشمند و سرویس های مخابراتی این شركت را به منظور محافظت از امنیت ملی كشور و شهروندانشان تحریم كرده و جلوی فعالیت آنها را بگیرند.

حالا تازه ترین اخبار انتشار یافته از آن حكایت می كند كه نیوزلند باز به دنبال استرالیا اعلام نموده كه قصد ندارد به منظور توسعه شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G و سایر بخش های ارتباطی و مخابراتی با شركت چینی هواوی همكاری كند.

هواوی دومین شركت تولیدكننده موبایل و گوشی هوشمند در جهان و یكی از فعال ترین اپراتورهای مخابراتی به حساب می آید كه با كشورهای بسیاری درباره برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G همكاری كرده است.

ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا مقابل ایالات متحده از آنها استفاده نماید.

با این كه دولت چین و شركت های هواوی و زد تی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تكذیب كرده اند، اما به نظر می آید كه آمریكایی ها به كوشش برای پیشگیری از فعالیت آنها و قطع همكاری سایر كشورها ادامه می دهند.

رویترز نوشت: به نظر می آید كه مقامات نظارتی و دولتی كشور نیوزلند باز با بررسی عملكرد و واكنش بعضی از كشورها همچون ایالات متحده آمریكا و استرالیا تصمیم گرفته اند كه از همكاری و عقد قرارداد با هواوی كه همچنان به جاسوسی از راه تجهیزاتش متهم است، دست كشیده و خودداری كند.

به گفته بعضی از تحلیلگران، تلاش آمریكا برای قطع همكاری سایر كشورها با شركت هایی نظیر هواوی تنها برای ضربه زدن به اقتصاد چین و افزایش تبعات منفی جنگ تجاری میان این كشور با آمریكا است چراكه هواوی با فروش بسیار عالی و عملكرد موفقیت آمیزی كه در زمینه عرضه گوشی و گجت های هوشمند و هم چنین نمایش خدمات مخابراتی دارد، توانسته است گردش مالی بسیار خوبی را برای چین به ارمغان بیاورد و در صدر لیست پرفروش ترین برندهای تكنولوژی و گوشیهای هوشمند حتی بالاتر از اپل آمریكا قرار گرفته است. گرفتن بازار فروش كشورهای مختلف از هواوی بدون شك می تواند در كاهش قابل توجه میزان فروش كلی این شركت موثر باشد و ضربه مهلكی به اقتصاد چین وارد كند.

هواوی در زمینه توسعه تجهیزات مخابراتی و برقراری شبكه های ارتباطی و اینترنتی بر كشورهای اروپایی و منطقه آسیا و اقیانوسیه سلطه دارد و سهم آن از بازار جهانی تجهیزات مخابراتی ۲۲ درصد گزارش شده است كه بیش ترین سهم را در بین رقیبان خود داراست.
1397/09/07
18:28:20
5.0 / 5
4271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل