مركز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اردبیل راه اندازی شد

مركز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اردبیل راه اندازی شد

به گزارش دانلود فایل رئیس مركز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در افتتاحیه این مركز با بیان این كه رقابت در حوزه انرژی آینده كشورها را تعیین خواهد كرد، اظهار داشت: هم اكنون ۴ مركز تحقیقاتی مصوب در استان اردبیل وجود دارد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، علی راهنمایی در مراسم افتتاح مركز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار نمود: هم اكنون ۴ مركز تحقیقاتی مصوب در استان اردبیل وجود دارد و با عنایت به اهمیت حوزه انرژی های نو و تجدیدپذیر رقابت در این حوزه در سال های آتی، آینده سرزمین ها را مشخص خواهدنمود.
وی افزود: با عنایت به پتانسیل های موجود در استان اردبیل و نبود مراكز تحقیقاتی در استان تصمیم بر این شد تا احداث مركز تحقیقات انرژی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در اولویت قرار گیرد و پس از اتمام پروسه های لازم و بررسی سازمان های مركزی مجوز رسمی برای افتتاح مركز تحقیقاتی انرژی و آب در استان اردبیل صادر شد.
رئیس مركز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل عنوان كرد: با عنایت به ظرفیت های موجود در استان اردبیل باید امكان سنجی های لازم برای احداث مراكز تحقیقاتی متناسب با پتانسیل های استان انجام گیرد و الان باز چهار مركز تحقیقاتی مصوب در سطح استان وجود دارد كه امیدواریم تا یك سال بعد این تعداد به ۵ مركز تحقیقاتی افزایش یابد.
راهنمایی با اشاره به راهبردهای كلی مركز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل عنوان كرد: فرهنگ سازی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، شناسایی پتانسیل های استان اردبیل در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، ترویج راهكارهای بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی، بومی سازی و بازطراحی تجهیزات مورد نیاز جهت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، استفاده از پتانسیل های بخش كشاورزی و باز همكاری با سازمان های مختلف دولتی و خصوصی در برنامه های اصلی مركز تحقیقات انرژی قرار دارد.
وی تصریح كرد: با عنایت به پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در استان اردبیل از منابع انرژی تجدیدپذیر در استان اردبیل باز می توان به انرژی بادی، آبی، خورشیدی، زمین گرمایی، توده زیستی و انرژی رودخانه و آب روان اشاره نمود.
رئیس مركز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار داشت: افتتاح این مركز صرفا مختص دانشگاه آزاد واحد اردبیل نبوده و امیدواریم با آغاز به فعالیت این مركز و انجام كارهای تحقیقاتی مفید و مؤثر در سطح كشور تأثیرگذار باشیم.
1397/09/17
20:46:15
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: دانشگاه , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل