فریب گوشیهای جدید با برچسب دروغین شبكه ۵G را نخورید!

فریب گوشیهای جدید با برچسب دروغین شبكه ۵G را نخورید!

به گزارش دانلود فایل اخیرا گزارش های جدیدی انتشار یافته كه نشان داده است گوشیهای فروخته شده توسط اپراتور مخابراتی AT&T دارای برچسب تقلبی تجهیز به فناوری شبكه ۵G هستند این در حالیست كه در واقع به چنین فناوری مجهز نیستند.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش روزافزون محبوبیت تكنولوژی های جدید و گسترش تلاش و فعالیت شركت های مختلف تكنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می توان اظهار داشت كه یك ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول های تكنولوژی در گرفته است و هر یك از آنها در تلاشند اولین اپراتور و شركت مخابراتی باشند كه امكان دسترسی و بهره برداری از جدیدترین نسل از اینترنت ۵G را در اختیار كاربرانشان قرار می دهند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه G۵ استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می گردد.

حالا تازه ترین گزارش های انتشار یافته در وب سایت the verge نشان داده است كه اپراتور مخابراتی AT&T می خواهد از شروع سال آینده میلادی به عرضه و فروش گوشیهای هوشمندی بپردازد كه برچسب تقلبی تجهیز به فناوری شبكه اینترنت ۵G را بر روی جعبه خود دارد این در حالیست كه این گوشیها هیچگاه به چنین فناوری مجهز نیستند و نخواهند بود.

بسیاری از منتقدان به این اقدام اپراتور AT&T به شدت اعتراض كرده و از مقامات بلندپایه آن درخواست كرده اند كه از ادامه این اقدام صرف نظر كنند چون كه بدین ترتیب انجمن پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان در ایالات متحده آمریكا قادر خواهد بود از این اقدام كه مصرف كنندگان نهایی و كاربران را فریب می دهد، شكایت كند و آنرا با مشكلات حقوقی متعددی مواجه كند.

در واقع گوشیهای جدیدی كه این اپراتور آنها را با برچسب تقلبی تجهیز به فناوری شبكه اینترنت ۵G عرضه می كند، همان گوشیهای مجهز به فناوری قبلی ۴G هستند كه حدودا هیچ تفاوت عمده ای با شبكه های ۴G كنونی ندارد.

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰آغاز كرد، در نتیجه رسما یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك بدنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵Gدر كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.

كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.

بسیاری از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می گردد.
1397/10/02
20:37:52
5.0 / 5
4426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل