هواوی:

محصولات آمریكایی اپل را تحریم كنید!

محصولات آمریكایی اپل را تحریم كنید!

به گزارش دانلود فایل شركت هواوی در اقدامی تلافی جویانه از كاركنان خود و همینطور شهروندان چینی درخواست كرده كه محصولات آمریكایی اپل را خریداری و استفاده نكرده و بجای آن از محصولات چینی هواوی استفاده كنند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، پس از بالا گرفتن تب و تاب تنش های سیاسی و تجاری میان چین و آمریكا و تلاش مقامات دولتی ایالات متحده برای تخریب چهره هواوی به عنوان غول تكنولوژی چینی كه دومین تولیدكننده موبایل و یكی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی فعال در جهان هم به حساب می آید، مبحث دستگیری و بازداشت مدیر ارشد مالی هواوی در كانادا به افترا تلاش و همكاری در دور زدن تحریم های امریكا ضد كشورهایی نظیر ایران، آتش این مشكلات را شعله ور تر كرد، به گونه ای كه حالا به نظر می آید شركت هواوی در یك اقدام تلافی جویانه تصمیم گرفته است این دفعه با مقابله با شركت آمریكایی اپل، انتقام خویش را از دولت آمریكا بگیرد.
از آنجایی كه بازار كشور چین یكی از معدود بازارهای مصرف در جهان است كه با عنایت به جمعیت بسیار بالا و تنوع سلیقه ای در آن، همواره برای شركت های مختلف تكنولوژی از اهمیت بالایی برخوردار است، حالا هواوی از كاركنان خود و همینطور شهروندان چینی درخواست كرده است همانطور كه آمریكا استفاده و خریداری محصولات و گوشیهای هوشمند چینی نظیر هواوی را ممنوع اعلام نموده است، آنها هم نباید محصولات آمریكایی نظیر اپل را خریداری كنند و به عبارتی دیگر از آنها درخواست كرده كه چینی ها باید گوشیهای آیفون و سایر محصولات اپل را كه همواره باعث سودآوری و درآمدزایی قابل توجهی برای آن می شود، تحریم و بایكوت كنند.
ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا ضد ایالات متحده از آنها استفاده نماید.
هرچند دولت چین و شركت های هواوی و زدتی ای همگی این اتهامات را بارها رد و تكذیب كرده اند، اما به نظر می آید كه آمریكایی ها به كوشش برای پیشگیری از فعالیت آنها و قطع همكاری سایر كشورها ادامه می دهند.
به قول بعضی از كارشناسان و تحلیلگران، به نظر می آید كه تلاش آمریكا برای قطع همكاری سایر كشورها با شركت هایی نظیر هواوی به منظور ضربه زدن به اقتصاد چین و افزایش تبعات منفی جنگ تجاری میان این كشور با آمریكا باشد چراكه هواوی با فروش خیلی خوب و عملكرد موفقیت آمیزی كه در زمینه عرضه گوشی و گجت های هوشمند و هم چنین عرضه خدمات مخابراتی دارد، توانسته است گردش مالی بسیار خوبی را برای چین به ارمغان بیاورد و در صدر لیست پرفروش ترین برندهای تكنولوژی و گوشیهای هوشمند حتی بالاتر از اپل آمریكا قرار گرفته است.
گرفتن بازار فروش كشورهای مختلف از هواوی بدون شك می تواند در كاهش قابل توجه میزان فروش كلی این شركت اثرگذار باشد و ضربه مهلكی به اقتصاد چین وارد كند.
در بعضی از گزارش های تایید نشده نقل شده در وب سایت اپل اینسایدر، هواوی همینطور به كاركنان خود اعلام نموده است در صورتیكه به خریداری و استفاده از محصولات اپل ادامه دهند، از دریافت برخی پاداش و مزایای این شركت محروم خواهند شد.
این در حالیست كه حدود ۲۰ شركت چینی دیگر هم از كاركنان خود اعلام نموده اند به منظور ضربه زدن به اقتصاد آمریكا و مقابله با رفتارهای اخیر این كشور ضد چین، باید خریداری و استفاده از محصولات آمریكایی را تحریم و بایكوت كنند و بجای آن محصولات چینی نظیر هواوی را تهیه و خریداری كنند.1397/10/04
14:56:34
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل